Sizin CEO'dan ne farkınız var?

mugekanbay
İçindekiler

Evinizi bir CEO gibi yönetmeniz istense ne kadar zorlanırdınız?

Bana sorarsanız neredeyse hiç zorlanmayacağınızı söylerim...

Eğer hem iş hem ev işleri odaklıysanız üstüne çocuklarınız ile olan ilişkileriniz de eklenmişse, sizden profesyonelini markette bulmak zor olurdu!

Yine de neymiş bu CEO ile benzer özelliklerim diyenler için bir liste hazırladık:

Çözüm odaklısınız

Çalışma hayatınız ya da ev hayatınız içinde sorunları gördüğünüz noktada kestirip atmıyor, olumsuz davranmıyorsunuz. Aksine, yapıcı ve çözüm üreten, yol gösteren rolünü üstelenebiliyorsunuz. Giderlerinizi kısarken de izlediğiniz yol bu! Sonuçlar istediğiniz gibi değilse, eşinizi ya da ailenizi suçlamayıp yeni bir yöntem belirliyorsunuz ve hatayı borçlarınızı büyüterek tekrarlamıyorsunuz.

Plan kurucusunuz

Her zaman bir planınız var. İşlerin düşündüğünüz gibi gitmediği noktada, bir B planı hazır. Şöyle bir düşünün, alışveriş listenizdeki bir ürünü bulamadınız ve hemen ikamesi bir ürün aldınız.

Listelerinize bağlısınız

Listeler her zaman önem verdiğimiz konulardan biri. Bütçe dengenizi korumak için yaptığınız gelir - gider listelerinden alışveriş ve hediye listelerine kadar. Bu listeler size hatasız ve planlı iş yapma alışkanlığı kazandırıyor.

Kazanan takımsınız

Tüm işlerin idaresini tek başınıza değil, ekibinizle çözüyorsunuz, aileniz, ev arkadaşınız ya da eşiniz ve çocuklarınız ile iyi bir takım olduğunuz için delegasyon ve sorumluluklar konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Bu dört özelliğin işleyişindeki kalite ve imkanlar yükseldikçe siz de kendi şirketinizi yani evinizin idari işlerini ve finansını çok daha iyi yönetir hale geliyorsunuz.

mugekanbay
Müge Kanbay
159 Yazı
İçerik editörü. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 6 yıldır internet bazlı projelerde ürün geliştirme-içerik üzerine çalışıyor.
Uzman Yazarlar