Borçlanmak, borç almak söz konusu olunca doğru zamanın hangisi olduğuna karar vermek acil durumlar dışında zor olabilir.

Aklınızda bulunması gereken en önemli konulardan biri şu, borç almanız gereken son darboğaza geldiğinizde, ödeme dengeleriniz bozulduğunda ya da iş işten geçtiğinde, bankalar borçlanabilecek durumda olmadığınızı belgeleyebilecek durumda olduğunda, kredi başvurunuzun reddedilmesi doğaldır. Mühim olan bu noktaya gelmeden bir kaç bankadan kredi başvurusunda bulunmak ve kredinizi onaylatmak olmalı.

Sinyalleri nasıl takip edeceksiniz?

Kredi kartı ekstrenizi görünce, taksit erteleme kampanyası kullandınız mı?
Kredi kartı borcunuzun tamamını ödeyebiliyor musunuz?
Kredi kartınızın kaç aydır asgari ödemesini yapıyorsunuz?
Kredili mevduat hesabınızdan nakit çekim yapmayı düşünüyor musunuz?


Bu soruların tamamına cevabınız evet ise, tehlike çanları çalmaya başlamış demektir. Vakit kaybetmeden öncelikle maaş hesabınızın olduğu banka ile iletişime geçip kredi karşılaştırma ve hesaplama işlemlerinizi tamamlayarak sizin için en uygun kredi seçeneklerini belirleyin, başvurularınızı tamamlayın ve kredinize onay çıkması için bekleyin.

 

Soruların en az ikisinin cevabı evet ise bile, durumu öngörmeye çalışın, borçlanmak gereği ortaya çıkarsa erken davranmak için kredi karşılaştırma işlemlerine başlayın!

Borçlanmak istediğinize karar veremezseniz bile onaylanmış bir krediniz bulunması elinizi güçlendirecektir.

Nisan ayından bu yana en çok tercih edilen krediler için lütfen tıklayınız

Tuğba Hacıbayramoğlu
2336 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.