Artan döviz kurlarının da etkisiyle bir türlü Maldivler’e gitmeye fırsat bulamıyor musunuz? Öyleyse bembeyaz kumları ve göz alıcı turkuaz renkli suyuyla Türkiye’nin Maldivler’i olarak ünlenen Salda Gölü’ne ne dersiniz? Üstelik şimdi havaların ısınması ve gölün çevresinde yapılan düzenlemelerle Salda Gölü’nün tam zamanı!

İçindekiler

1- Beyaz kumlardan masmavi sulara dalış

Dünyada sadece Maldivler’de görülen toprak bembeyaz kumsallarıyla tüm ziyaretçilerin başını döndüren Salda Gölü yaz aylarının gelmesiyle artan sıcaklıklardan kaçmak ve gölün masmavi sularında yüzmek isteyenleri bekliyor.

Salda Gölü

Uçak Bileti

2- Kampçıların gözdesi

Salda Salda Gölü’nün çevresinde toprak yapısı magnezyum yönünden son derece zengin. Bu nedenle göl ekolojik açısından Türkiye’nin en ilginç yerlerinden biri. Üstelik gölün çevresinde kamp yapmak isteyenler için oldukça ideal bir ortam var.

Salda Gölü Kamp

3- Denizli’den sadece 1 saat

Salda Gölü’ne havayoluyla ulaşım Denizli’de bulunan havalimanından sağlanıyor. Denizli ile Salda Gölü’nün arasındaki uzaklık 1 saat. Şehre en uygun güncel uçuş fırsatları ise Denizli uçak bileti sayfamızda!

Resim

4- Bungalovlarda kalma keyfi

Çadırda kalmak istemeyenler içinse Salda Gölü’nün çevresinde bungalov tipi evler var. İçinde yatak ve banyo bulunan evler son derece rahat ve üstelik göl manzaralı!

Bungalov içi

5- Termal tesislere yakın

Salda Gölü’nün özelliklerinden biri de Denizli’de bulunan termal tesislere yakınlığı. Yani göle girdikten sonra isterseniz kısa bir yolculuğun sonrasında termal keyfi ile tatilinize devam edebilirsiniz.

Pamukkale

6- Tablo gibi fotoğraflar

Özellikle sabah gün doğumunda ve akşamları güneşin ufukta gözden kayboluşunu seyrederken gölde adeta tablo güzelliğinde fotoğraflar çekebilirsiniz.

Salda Gölü Güneşli

7- Sağlık için Salda

Salda Gölü’nün içinde bulunan magnezyum ve diğer mineraller birçok cilt rahatsızlığına iyi geliyor. Bu sayede Türkiye’de Maldivler tatili yaparken sağlığınızı da koruyabilirsiniz.

Salda Gölü

8- Salda Gölü’ne en kolay ulaşım

Göle kolayca ulaşmak isteyenler Burdur şehir merkezine gelerek buradan araçla Hacılar – Yeşilova istikametine devam edebilirler. Ayrıca kent merkezinde bulunan otogardan akşam saatlerine kadar devam eden Yeşilova minibüsleriyle de göle ulaşım mümkün.

Kolay Ulaşım


muratekinay
Murat Ekinay
455 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar