Artan döviz kurlarının da etkisiyle bir türlü Maldivler’e gitmeye fırsat bulamıyor musunuz? Öyleyse bembeyaz kumları ve göz alıcı turkuaz renkli suyuyla Türkiye’nin Maldivler’i olarak ünlenen Salda Gölü’ne ne dersiniz? Üstelik şimdi havaların ısınması ve gölün çevresinde yapılan düzenlemelerle Salda Gölü’nün tam zamanı!

1- Beyaz kumlardan masmavi sulara dalış

Dünyada sadece Maldivler’de görülen toprak bembeyaz kumsallarıyla tüm ziyaretçilerin başını döndüren Salda Gölü yaz aylarının gelmesiyle artan sıcaklıklardan kaçmak ve gölün masmavi sularında yüzmek isteyenleri bekliyor.

2- Kampçıların gözdesi

Salda Salda Gölü’nün çevresinde toprak yapısı magnezyum yönünden son derece zengin. Bu nedenle göl ekolojik açısından Türkiye’nin en ilginç yerlerinden biri. Üstelik gölün çevresinde kamp yapmak isteyenler için oldukça ideal bir ortam var.

2- Kampçıların gözdesi

3- Denizli’den sadece 1 saat

Salda Gölü’ne havayoluyla ulaşım Denizli’de bulunan havalimanından sağlanıyor. Denizli ile Salda Gölü’nün arasındaki uzaklık 1 saat. Şehre en uygun güncel uçuş fırsatları ise Denizli uçak bileti sayfamızda!

3- Denizli’den sadece 1 saat

4- Bungalovlarda kalma keyfi

Çadırda kalmak istemeyenler içinse Salda Gölü’nün çevresinde bungalov tipi evler var. İçinde yatak ve banyo bulunan evler son derece rahat ve üstelik göl manzaralı!

4- Bungalovlarda kalma keyfi

5- Termal tesislere yakın

Salda Gölü’nün özelliklerinden biri de Denizli’de bulunan termal tesislere yakınlığı. Yani göle girdikten sonra isterseniz kısa bir yolculuğun sonrasında termal keyfi ile tatilinize devam edebilirsiniz.

6- Tablo gibi fotoğraflar

6- Tablo gibi fotoğraflar

Özellikle sabah gün doğumunda ve akşamları güneşin ufukta gözden kayboluşunu seyrederken gölde adeta tablo güzelliğinde fotoğraflar çekebilirsiniz.

7- Sağlık için Salda

7- Sağlık için Salda

Salda Gölü’nün içinde bulunan magnezyum ve diğer mineraller birçok cilt rahatsızlığına iyi geliyor. Bu sayede Türkiye’de Maldivler tatili yaparken sağlığınızı da koruyabilirsiniz.

8- Salda Gölü’ne en kolay ulaşım

8- Salda Gölü’ne en kolay ulaşım

Göle kolayca ulaşmak isteyenler Burdur şehir merkezine gelerek buradan araçla Hacılar – Yeşilova istikametine devam edebilirler. Ayrıca kent merkezinde bulunan otogardan akşam saatlerine kadar devam eden Yeşilova minibüsleriyle de göle ulaşım mümkün.

8- Salda Gölü’ne en kolay ulaşım

Tuğba Hacıbayramoğlu
2217 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.