Seyahatte arkadaş edinmek için 5 öneri

muratekinay

Özellikle tek başına yola çıkan ama uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmayanlar için seyahat sırasında yeni insanlarla tanışmak önemli. Eğer bu konuda çok iyi değilseniz, önerilerimizi inceleyin ve bir sonraki maceranızda yeni edineceğiniz arkadaşlıkların tadını çıkarın.

İçindekiler

1- Rotanızla ilgili ipuçlarını öğrenin

Afrika’nın uçsuz bucaksız düzlükleri, Uzak Doğu’nun mistik şehirleri veya Avrupa’nın tarihi kasabaları… Her nereye gidiyor olursanız olun, önce rotanızı biraz araştırın. Böylece varış noktanıza ulaştığınızda insanlara nasıl davranmanız gerektiğini daha iyi bilebilir ve yani arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Örneğin Japonya’da fiziksel olarak fazla yakın olmak, sarılmak çok alışılmış durumlar değil. Farklı ülkelerde geçerli yazılı olmayan diğer kurallar için tıklayın!

Turist

Uçak Bileti

2- Birkaç kelime ezberleyin

Farklı dil konuşulan bir ülkeyi ziyaret ettiğinizde günaydın, iyi akşamlar veya afiyet olsun gibi selamlaşma kalıplarını öğrenirseniz, yerel halkla daha kolay iletişim kurabilir ve arkadaş olabilirsiniz. Seyahat sırasında işinizi kolaylaştıracak İngilizce kalıplardan bazıları ise yazımızda.

Turist

3- Şarkı ve deyimleri araştırın

Gideceğiniz ülkede çok popüler olan bir şarkıyı veya sık kullanılan deyimleri öğrenip arkadaş ortamında söylediğinizde diğerleriyle çok daha çabuk kaynaşabilirsiniz. Bunun için Youtube gibi sitelerden yararlanabilirsiniz.

Şarkı söyleyen kadın

4- Yeteneklerinizi konuşturun

Çok iyi gitar mı çalıyorsunuz veya dans mı ediyorsunuz? Her fırsatta yeni olduğunuz ülkede bu yeteneklerinizi sergileyin. Böylece kısa sürede benzer konulara ilgisi olan arkadaşlar edinebilirsiniz.

Gitar

5- Hediye verin

Hediye alıp vermek de sıkı arkadaş bağları kurmanın harika yollarından biri. Yolda aldığınız küçük anahtarlıklardan veya kendi ülkenizde çekilmiş fotoğraflardan, lokum gibi ilginç yiyeceklerden vererek yurt dışındayken daha kolay arkadaş edinebilirsiniz.

hediye


muratekinay
Murat Ekinay
454 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN