Seyahatlerini planlayarak daha uygun ve konforlu hale getirebilirsin. Örneğin ucuz uçak biletini yakalayabilir, otellerdeki indirimleri takip edebilir, tüm bunları da cep telefonuna kuracağın basit takvim oluşturmayla gerçekleştirebilirsin. Nasıl mı?

Android ya da Apple işletim sistemlerinin hepsinde yer alan takvim uygulamasını kurman yeterli. Takvim bölümüne girip ‘Yeni Takvim oluştur’ kısmını tıklayarak kolayca yapabilirsin. Örneğin otel rezervasyonunu hatırlatabilir, vize için başvuru yapılacaksa vize randevu tarihini girebilir, uçak bileti almak için hatırlatma gibi seçenekleri değerlendirebilirsin. Örneğin Enuygun’dan bilet bakarken fiyat alarmını kurarak ucuz uçak bileti bulma işini oldukça kolaylaştırabilirsin.

İçindekiler

Apple işletim sisteminde nasıl?appletakvim

Apple cihazlarda yani takvim oluşturmak için takvim bölümünü açıp sağ üst köşede yer alan + kısmını tıkla. Karşına çıkan ekrana takvim başlığı, tarihi, saati gibi uyarıları kurman yeterli. Dilersen bu takvimi birlikte seyahat edeceğin arkadaşlarına da gönderebilirsin. Davetliler kısmını tıkladığında telefonun hafızasından kişileri seçebilirsin. İstersen üzerinde değişiklik de yapabilirsin.

Uçak Bileti

Android cihazlarda nasıl?androidtakvim

Android cihazlarda da benzer şekilde takvim uygulaması yapılabilir. Bunun için takvim uygulamasını açıp yeni takvim oluşturma seçeneğini tıklaman gerekli. Aynı şekilde takvim ve saat dilimini seçebilir, dilersen kişi listesindekilerle paylaşım yapabilirsin. Ayrıca isteyenler gmail takvimini de telefonuna bağlayabilir.

Google Takvim nasıl oluşturulur?


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1354 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar