Seyahatlerini planlayarak daha uygun ve konforlu hale getirebilirsin. Örneğin ucuz uçak biletini yakalayabilir, otellerdeki indirimleri takip edebilir, tüm bunları da cep telefonuna kuracağın basit takvim oluşturmayla gerçekleştirebilirsin. Nasıl mı?

Android ya da Apple işletim sistemlerinin hepsinde yer alan takvim uygulamasını kurman yeterli. Takvim bölümüne girip ‘Yeni Takvim oluştur’ kısmını tıklayarak kolayca yapabilirsin. Örneğin otel rezervasyonunu hatırlatabilir, vize için başvuru yapılacaksa vize randevu tarihini girebilir, uçak bileti almak için hatırlatma gibi seçenekleri değerlendirebilirsin. Örneğin Enuygun’dan bilet bakarken fiyat alarmını kurarak ucuz uçak bileti bulma işini oldukça kolaylaştırabilirsin.

İçindekiler

Apple işletim sisteminde nasıl?

Apple cihazlarda yani takvim oluşturmak için takvim bölümünü açıp sağ üst köşede yer alan + kısmını tıkla. Karşına çıkan ekrana takvim başlığı, tarihi, saati gibi uyarıları kurman yeterli. Dilersen bu takvimi birlikte seyahat edeceğin arkadaşlarına da gönderebilirsin. Davetliler kısmını tıkladığında telefonun hafızasından kişileri seçebilirsin. İstersen üzerinde değişiklik de yapabilirsin.

Android cihazlarda nasıl?

Android cihazlarda da benzer şekilde takvim uygulaması yapılabilir. Bunun için takvim uygulamasını açıp yeni takvim oluşturma seçeneğini tıklaman gerekli. Aynı şekilde takvim ve saat dilimini seçebilir, dilersen kişi listesindekilerle paylaşım yapabilirsin. Ayrıca isteyenler gmail takvimini de telefonuna bağlayabilir.

Google Takvim nasıl oluşturulur?

  1. Öncelikle Google Takvim kısmını aç.
  2. Önünüze gelecek ekranda takvimler kısmına yeni takvim aç kısmını ekle.
  3. Seyahatle ilgili olacaksa o tatile ilişkin bir isim verin ve takvim oluştur kısmını tıkla.
  4. Paylaşmak istersen seyahat edeceğiniz arkadaşlarınızla paylaş. Aslında hemen hemen tüm marka telefon ve işletim sistemlerinde benzer bir şekilde takvim oluşturmak mümkün.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1548 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Yazılar
Dünyanın EN kalabalık ülkeleri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9956194
Dünyanın EN zengin 15 ülkesi
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9949019
Türkiye’de gezilecek EN meşhur 75 yer
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9945100
Türkiye’nin huzur dolu 18 sakin şehri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9943113
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar