• Anasayfa
  • Bilgi
  • Sayısal Loto'nun devreden ikramiyesinin aylık kazancı ne olacak?

Sayısal Loto'nun devreden ikramiyesinin aylık kazancı ne olacak?

tugbahacibayramoglu

Sayısal Loto’nun devreden ikramiyesinin aylık kazancı ne olacak? Sayısal Loto bu hafta devretti. Şans topu, milli piyango gibi şans oyunlarını kazananlar paralarını mevduata yatırsalar aylık, yıllık ya da haftalık kazançları ne olur?

Bankaların şu sıralar yıllık mevduat getirileri yaklaşık %15-18 aralığında. Bankadan bankaya değişiyor ancak böyle yüklü bir mevduat hesabı açarken bankadan yüksek oran almak çok mümkün. Bu yüzden hesaplamalarımı %18 faiz üzerinden yapacağım.

Aylık kazancı 1.750.000 TLparakazan

Hemen enuygun mevduat sayfasına girdim, faiz oranlarına göz atıp hesaplamalarımı ona göre yaptım. Yıllık %18 mevduat faizi kazancına göre devreden ikramiye tutarı olan 115.000.000 milyon TL’nin aylık mevduat getirisi yaklaşık 1.750.0000 bin TL yapıyor. Bir ay boyunca paran, lüks bir ev son model lüks bir otomobil alacak kadar sana mevduat getirisi sağlayabiliyor. Zaten haftada 400.000 TL'den fazla para kazanıyorsun keyfini sür. Artık güzel bir ev bakmaya başlayabilirsin.

Günlük kazancın 58.000 TLlüksev

Hadi gel, bu ikramiye tutarını günlük olarak hesaplayalım. Böyle yüklü bir mevduat tutarı sana 24 saatte yaklaşık 58.000 TL para kazandırıyor. Yaklaşık 20’ye yakın asgari ücretlinin aylık maaşını bir günde kazanıyorsun. Gün içerisinde hiçbir şey yapmadan paran katlanmış oluyor. Bir ayda yeni güzel bir eve geçebilirsin.

Saatlik kazancı 2.400 TLlüksoto

Gelin bir de saatlik kazancı hesaplayalım. Böyle yüklü bir parayı mevduat hesabına yatırdığında paran para kazanmaya devam ediyor. Yukarıda aylık ve haftalık kazançları hesapladık ya saatlik. Bu ikramiye tutarı size saatte 2.400 TL para kazandırıyor hatta saniyede 40 TL yani ben bu yazıyı yazarken geçen sürede, binlerce TL kazanabiliyorsun. Başka bir deyişle gece yatıp sabah kalktığında 19 binden fazla para kazanmış oluyorsun. E lüks bir evin yanına lüks bir otomobil yakışmaz mı?

Yıllık kazancı ne kadar?para111

Ya yıllık kazancı. Paranın yıllık kazancını merak ediyor musun? Sıkı dur, yıllık mevduat kazancın 21.000.000 milyon TL’yi buluyor. İkramiye kazancının üzerine bu parayı eklediğinde paran daha da katlanmış oluyor. Seneye kazancın tabi ki daha da artmış olacak. Parayı aylık kazancıyla beraber bir yıl beklettiğindeki kazancı sen düşün. Sanırım en büyük sıkıntı hiç susmayan telefonlar olacak. "Paranızı bize yatırın" diyen bankalar, borç isteyen eski akrabalar, arkadaşlar... Artık kendine iyi bir asistan tutmanın zamanı geldi demek.

Birkaç haftadır devreden bir sayısal loto için bu hesabı Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekilişi ya da haftalarca devreden sayısal loto ikramiyelerini düşünürsek büyük paralarda mevduat kazancı da gerçekten büyük oluyor. Paranı mevduata yatırmadan önce bankaların faiz oranlarına göz atmak istersen mevduat sayfamıza göz atabilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1354 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN