• Anasayfa
  • Bilgi
  • Sanal kart kullananlar dikkat! Kartınıza aidat kesilmiş olabilir

Sanal kart kullananlar dikkat! Kartınıza aidat kesilmiş olabilir

tugbahacibayramoglu

Bazı bankalar internet alışverişinin yapıldığı sanal kartlara da aidat kesmeye başladı.

İnternet ve telefon alışverişinde kullanılan ve kredi kartınıza bağlı sadece alışveriş sırasında limit verip sıfırladığımız sanal kart kullanıcıları dikkat! Bazı bankalar kredi kartınıza bağlı bu sanal kartlar için 2-3 lira gibi aidat ücreti kesmeye başladı.

Adı üstünde sanal olan, yani fiziksel olarak basılı bir kartın bulunmadığı ve internet alışverişlerinde güvenli olduğu için tercih edilen sanal kartlar için aidat kesilmesi üzerine kart sahipleri bankaları şikayet etmeye başladı.

Sanal kart kullananların ekstralarını kontrol etmelerini tavsiye ederiz. Size sözlü ve yazılı olarak sanal kart kullanma durumunda aidat kesilmeyeceği vurgusu yapıldıysa itiraz edebilirsiniz. İlk olarak bankanıza sanal kart aidatının kesilmemesi için başvuruda bulunun.

Enuygun olarak hatırlatmak isterim ki, bankaların kendi bünyelerinde ayrı bir tüketici şikayet hattı oluyor. Bunu ya bankanın kendi internet sitesinden bulabilir ya da müşteri hizmetlerinden isteyebilirsiniz. Bu birimi arayarak şikayetinizin daha hızlı çözüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz...Sadece müşteri hizmetlerine edilen şikayet bazen yeterli olmayabiliyor. Bankaların haklı müşteri hattı birimlerini tercih edin...


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1458 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar