Samsung akıllı saat Gear'i tanıttı

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Kolunuzdaki saatle cep telefonuyla yapabildiğiniz birçok şeyi yapabileceğinizi düşünür müydünüz? Cep telefonları çıktı artık saat taşımaktan vazgeçtik derken Samsung akıllı saat uygulaması Gear’ı tanıttı. Bu akıllı saat ile telefon görüşmesi yapabilir, maillerinize ve mesajlarınıza bakabilirsiniz.

Sosyal medyayı kullanabilirsiniz

6 farklı renk seçeneği bulunan Gear ile bağlı bulunduğu telefona gelen e-postaları ve mesajları görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca yine Facebook, Twitter gibi sosyal uygulamaları da kullanmak mümkün. Kayıtlı fotoğrafları bulabilir, isterseniz internette arama da yapabilirsiniz.

25 Eylül’de satışta

Kısacası cep telefonuyla yapabileceğiniz pek çok şeyi kolunuzdaki saat yardımıyla da yapabileceğiniz yeni akıllı saat Gear’in tanıtımını Berlin'deki IFA Teknoloji Fuarı ile New York'ta eş zamanlı olarak yaptı. 4 GB’lik depolama alanı ile dikkat çeken Samsung’in yeni akılıl saati Gear’in 25 Eylül’den itibaren 149 ülkede birden satışa çıkarılacağı açıklandı.

1,6 inç ekranı var

Galaxy Gear 1.6 inçlik ekrana sahip. AMOLED teknolojiye sahip olan ekran 320X320 çözünürlük bulunduruyor. Galaxy Gear’da 800 Ghz’lik işlemci, 1.9 megapiksellik kamera, 512 megabyte RAM, Bluetooth 4.0 ve Wi-Fi bağlantı özellikleri bulunuyor.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar