• Anasayfa
  • Bilgi
  • Saatlerinizi geri almayı ve EFT yapmayı unutmayın!

Saatlerinizi geri almayı ve EFT yapmayı unutmayın!

tugbahacibayramoglu

24 Ekim Çarşamba günü başlayan ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın da birleşmesiyle 30 Ekim’e kadar sürecek olan 6 günlük Kurban Bayramı tatili öncesi sizler için pratik öneriler hazırladık. Öncelikle 28 Ekim Pazar günü saatlerinizi bir saat geri almayı unutmayın!

25 Mart’ta başlayan yaz saati uygulaması 28 Ekim Pazar günü sona eriyor. Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla yapılan bu uygulama, 28 Ekim Pazar günü saat 04:00’de bitecek ve saatler bir saat geriye alınacak. Özellikle uçak, otobüs gibi araçlarla seyahat edecek okuyucularımızı uyaralım.

Yaz saati uygulaması, gün ışığından daha fazla yararlanılması ve elektrik enerjisinden tasarruf edilmesi amacını taşıyor. Hükümet yetkilileri önümüzdeki yıllar için uygulamanın kaldırılacağını açıkladı.

İçindekiler

Bayram tatilinde EFT gönderilemiyor

Bu arada bayram tatilinde EFT gönderimi yapamayacağınızı da hatırlatalım. Bankalar arası para göndermeye imkan veren EFT sisteminde arife günü öğleden sonradan itibaren bir sonraki iş gününe kadar para göndermek mümkün olmayacak. Bayram öncesi EFT sistemi aracılığıyla göndermeniz gereken ödemeleriniz varsa bunları biran önce yapmanızı tavsiye ederiz.

 

Haftasonu ve bayramda açık şubeler var

Bu arada özellikle alışveriş merkezlerinin içerisinde belli bankaların şubelerinin, haftasonu ve tatil günlerinde de açık olduğunu belirtelim. Acil ödemeniz gereken bir durum varsa AVM içlerindeki şubelerden yararlanabilirsiniz. Ya da ATM cihazlarından da da artık pek çok bankacılık işlemini yapabileceğinizi de hatırlatalım.

Bayramda yakın yerler

Bayramda yakın yerlere seyahat etmeyi planlıyorsanız Bayram tatilinde yakın yerler başlıklı yazımıza göz atabilir, otel ya da uçak rezervasyonlarınız için otel ve uçak bileti sayfalarımıza bakabilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN