Rusya'nın Vladivostok şehrine vizesiz seyahat


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
11 Aralık 2019 | 120

Rusya’nın Uzakdoğu bölgesinde bulunan Çin ve Kuzey Kore sınırındaki liman şehri Vladivostok’a vizesiz seyahat imkanı doğdu. Rusya Başbakanı Medvedev aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülke vatandaşlarının bu şehri vizesiz gezmesine olanak sağlayan kararnameyi imzaladı. Buna göre sadece pasaportunuzla bu Rus liman kentini ziyaret edebilirsiniz.

Rus Başbakanı Medvedev imzaladı

İstanbul’dan Vladivostok şehrine aktarmalı uçuş bulunuyor. Dilerseniz Vladivostok şehir sayfamızı tıklayarak bilet fiyatlarına göz atabilir ya da satın alabilirsiniz. Bu sayfada aynı zamanda şehirle ve ulaşımıyla ilgili ayrıntılı bilgiler de bulunuyor. Medvedev’in imzaladığı bu kararnameyle bu şehre Türkiye’nin yanı sıra Cezayir, Bahreyn, Brunei, Hindistan, İran, Katar, Çin, Kuzey Kore, Kuveyt, Fas, Meksika, BAE, Umman, Suudi Arabistan, Singapur, Tunus ve Japonya vatandaşları da vizesiz ziyaret edebilecek. İnternet üzerinden gerekli formları doldurup Vladivastok limanından vizesiz giriş yapılabilecek.

Rus Başbakanı Medvedev imzaladı

Ucuz Uçak Bileti Bulun

Çin ve Kuzey Kore sınırında

Vladivostok şehri Rusya’nın Uzakdoğu sınırında bulunan bir liman kenti. Çin ve Kuzey Kore ile sınırı var. Japonya’ya ya da yakın ve buradan Japonya uçuşları yapılıyor. Ticaret ve donanma üssüyle ünlü bu kent son zamanlarda turizmle ilgili hızlı bir gelişme gösteriyor. 6 tane üniversitenin bulunduğu kentte İstanbul’daki Haliç benzeri bir alan bulunur. Şehirde yazlar sıcak ve kurak kışlar da soğuk ve yağışlı geçer. Arsenyev Regional Tarih Müzesi, Limanı, Ploschard Bortsov Meydanı gibi yerler gezilebilir. Şimdilik İstanbul’dan direkt uçuş yok.

Çin ve Kuzey Kore sınırında

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2149 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.