Dünyanın neresine giderseniz gidin farklı bir kültür ve ilginç bir atmosferle karşılaşabilirsiniz. Ancak yeryüzünde öyle yerler var ki iç açıcı renkleriyle hemen dikkatleri üzerine çekiyor. Her biri adeta tabloyu andıran rotaları keşfe çıkmaya ne dersiniz?

1- Hollanda’nın lale tarlaları

Dünyada lale üretiminde ilk sıralarda gelen Hollanda birbiri ardına dizilen lalelerin açmasıyla işte böyle olağanüstü görüntülere sahne oluyor! Bu arada, renkli laleleri görmek için İstanbul'da Emrgan Korusu ve Gülhane Parkı gibi yerleri de dolaşabilirsiniz. 

2- Japonya’daki Shibazakura Vadisi

Efsanevi Fuji Dağı’nın manzarasına hâkim olan vadi adeta bir çiçek denizinizi andırıyor. Bahar aylarında buraya geldiğinizde kendinizi çok farklı bir dünyanın ortasında bulabilirsiniz. Vize almadan keşfedebileceğiniz ülkenin başkenti Tokyo’ya veya diğer harika şehirlerine uçuracak biletler burada!

Renkleriyle ünlü 7 muhteşem yer

3- Venedik’in sevimli adası Burano 

İtalya renk konusunda dünyanın en şanslı coğrafyalarından biri. Kanallar şehri Venedik’te bulunan Burana Adası ise renkleri en canlı halleriyle görebileceğiniz yerlerden sadece biri. Burano’nun renkli dar sokaklarında yürümek için hemen tıklayın ve Venedik uçuşlarını karşılaştırın!

Renkleriyle ünlü 7 muhteşem yer

4- Senagal’in pembe gölü Retba

Senegal’de bulunan Retba Gölü de pembe rengiyle herkesi şaşırtan yerlerden. Gölün bu rengi almasının nedeni ise içinde yaşayan bakteriler.

Renkleriyle ünlü 7 muhteşem yer

5- Buenos Aires’in renkli yüzü La Boca

Arjantin’in başkenti Buenos Aires Güney Amerika’nın ve dünyanın en heyecan verici şehirlerinden biri aynı zamanda. Şehrin yeşil, mavi ve sarı gibi renkleriyle etkileyici semti La Boca ise sadece ülkede değil, dünyaca renkleriyle ünlenen yerlerden.

Renkleriyle ünlü 7 muhteşem yer

6- İstanbul’un tarih ve kültür mozaiği Balat

Biraz daha yakına gelecek olursak İstanbul’un başta Kuzguncuk ve Adalar olmak üzere birbirinden renkli bölgelerinde bir tura çıkabilirsiniz. Balat ise özellikle son zamanlarda yeni açılan kafeleri ve küçük dükkanlarıyla geçmişin olduğu gibi bugünün de keyfini en iyi sürebileceğiniz yerlerden. Balat’a, Kuzguncuk’a ve kentin diğer tarihi yerlerine kısa bir kaçamak için İstanbul uçak biletlerini karşılaştırın. 

Renkleriyle ünlü 7 muhteşem yer

7- Hindistan’ın Çiçek Vadisi

Yolunuz Hindistan’a düşerse adını çevresini boylu boyunca saran çiçeklerden alan inanılmaz vadiyi mutlaka görmeye çalışın. Aynı zamanda bir milli park olan ve çiçeklerin açmasıyla renklenen vadi her yıl pek çok yerli ve yabancı turistin ilgisini çekiyor.

Renkleriyle ünlü 7 muhteşem yer

Murat Ekinay
733 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.