Ekonomik krizi Schengen vizesi ya da oturma izni vererek çözmeye çalışan İspanya ve Yunanistan’a şimdi de Portekiz katıldı. Portekiz altın vize kampanyasına katılanlara 5 yıllık oturma izni verecek.

İçindekiler

Ailesine de vize verilecek

Portekiz’in altın vize adını verdiği bu kampanyaya göre en az 1 milyon Euro sermaye transferinde bulunan veya 500 bin Euro ve üzerinde emlak satın alan ya da 30 Portekizli istihdam edenler, 5 yıllık oturma izni alabilecek. Üstelik bu oturma izni sadece işadamını değil ailesini de kapsayacak.

İspanya ve Yunanistan başlatmıştı

Benzer uygulamayı ilk olarak İspanya ardından da Yunanistan başlatmıştı. İspanya 160 bin Euro ve üzeri ev satın alana Yunanistan da 300 bin Euro ve üzeri ev satın alanlara oturma müsaadesi vereceğini açıklamıştı. Konuyla ilgili ayrıntıları İspanya ve Yunanistan’dan ev alana oturma izni başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Uçak Bileti

5 yıl sonra vatandaşlık geliyor

Habertürk’te yer alan bu habere göre Portekiz’in altın vize başvuru şartlarında ilk yıl en az 1 ay, 4 yılda toplam iki ay bu ülkede kalınması şartı var. Koşullara uyulması halinde 5 yılın sonunda Portekiz vatandaşlığı alınabilecek.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1293 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN