Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
Yola Çıkaran Kitaplar

Yola Çıkaran Kitaplar

Şu günlerde hepimizin evde kalması gerekiyor ama buna çok alışkın olmayanlarımız oldukça sıkılabiliyor. Bu nedenle de kitap okumak, film izlemek gibi keyifli aktivitelerle vakit geçirmeye çalışıyoruz. Ben de evden çıkmadığımız bu günlerde seni oturduğun yerden seyahate çıkaran kitapları listeledim. Çok önemli bir not eklemeden geçmeyeyim. Bu kitapları almak için online kanalları kullanmayı unutma. Aman şu dönemde evimizden ufak şeyler için bile olsa zorunda kalmadıkça çıkmayalım.

Evden çıkmadan gezebileceğin 17 sanal müze

Evden çıkmadan gezebileceğin 17 sanal müze

Koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde birçok önlem alınıyor. Okullarda eğitime ara veriliyor, birtakım etkinlikler iptal ediliyor ve bizlere mümkün olduğunca kalabalık ortamlarda bulunmayıp evimizde kalmamız tavsiye ediliyor. Tabii sosyal ortamlarımızdan bir anda uzaklaşmak hepimize garip gelebilir ve hatta biraz zorlanabiliriz. Evimizden hiç çıkmamaya alışkın olmadığımızdan evde sıkılabiliriz. İşte bu noktada devreye internet giriyor. İnternet sayesinde birçok konu hakkında bilgi edinebiliyoruz ve sınırları aşabiliyoruz. Evde kalmamız gereken bugünlerde de internet sayesinde dünyanın birçok farklı yerindeki müzeleri oturduğumuz yerden gezebiliyoruz.

Koronavirüs, COVID-19 Hakkında Bilgilendirme

Koronavirüs, COVID-19 Hakkında Bilgilendirme

Koronavirüs salgını nedeniyle neredeyse her gün yeni tedbirler açıklanıyor. Seyahatlerle ilgili alınan tedbirlerin son durumunu bu başlık altında özetliyoruz. Yazımızın içeriği günlük olarak değişiyor, o nedenle planlarınızdan hemen önce en güncel versiyonu ve aşağıdaki kaynakları yeniden kontrol etmenizi öneririz.

Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?

Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?

Tüm iller için şehirler arası seyahat kısıtlaması, 1 Haziran itibariyle kaldırıldı. Ancak 65 yaş üstü vatandaşlar ve 18 yaş altı çocuklar için seyahat sınırlaması devam ediyor. 65 yaş üstü vatandaşlar izin belgesi alarak seyahat etmeye devam edecek. Çocuklar ise anne babalarının ya da velilerinin yanında yolculuk yapabilecek.

HES kodu nedir? Nasıl alınır?

HES kodu nedir? Nasıl alınır?

Ulaşım kısıtlamalarının yavaş yavaş kalkarak, normalleşme sürecine girmeye başladığımız şu günlerde Sağlık Bakanlığı ulaşım için geliştirdikleri yeni sistemi açıkladı. Hayat Eve Sığar projesi kapsamında sunulan HES kodları yurt içi seyahat için artık bir zorunluluk.

x