Pegasus'tan check-in ve boarding süresi uyarısı

tugbahacibayramoglu

1 Mart'tan itibaren check-in ve boarding sürelerinin değişeceğini belirten Pegasus Havayolları, yolcuları havalimanına zamanında gelmeleri konusunda uyardı. Boarding yani uçuşun kapanış saatinin tüm yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında uçuştan 20 dakika önce sona ereceğini belirten yetkililer, sonradan gelen yolcuların uçağa alınamayabileceğini vurguladı.

İçindekiler

Havalimanı yoğunluklarını da hesaplayın

Havalimanına girişlerde ve pasaport sıralarında yaşanan yoğunluğu hesap ederek ona göre alana zamanında gidilmesi konusunda uyarıda bulunuldu. Pegasus'tan yapılan yazılı açıklamada 1 Mart 2018'den itibaren değişecek uçuş süreleriyle ilgili şu açıklamalar yapıldı. 

Check-in süreleri

Uçak Bileti

Kiosk, Uçuş saatinden 45 dk önce 

İnternet, Uçuş saatinden 60 dk önce

Yurt İçi Kontuar, Uçuş saatinden 45 dk önce

Yurt Dışı Kontuar, Uçuş saatinden 60 dk önce

Boarding tüm uçuşlarda uçuş saatinden 20 dakika önce olacak.

Uçuşlardan önce havalimanında bekleme sürenizi kısaltıp, en azından trafik vs. gibi durumlarda geç kalmanız halinde size biraz daha zaman kazandırmak için online check-in yapmanızı tavsiye ederiz. Enuygun üzerinden bilet satın aldıysanız, online check-in sayfamızı tıklayarak işlemlerinizi kolayca yaptırabilirsiniz. Bazı havalimanlarında online check-in yapanlar için sıra beklemeden bagajlarını da bırakabilecekleri otomatik masalar da bulunuyor. 


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN