Pegasus'tan Alanya seferleri başlıyor

tugbahacibayramoglu

Alanyalıların yıllardır beklediği Gazipaşa Havalimanı, nihayet tarifeli uçuşlarına kavuşuyor. Havalimanındaki sorunlar nedeniyle bir türlü tam randımanlı çalışmayan Gazipaşa'ya, Pegasus Havayolları’nın uçması için onay çıktı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Antalya’ya bağlı Alanya ilçesinde yer alan Gazipaşa Havalimanı’na sefer yapmak üzere Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne başvuruda bulunan Pegasus Havayolları uçaklarının iniş iznini onayladı.

Temeli 1991yılında atılan ve 1999 yılında tamamlanan Alanya Gazipaşa Havalimanı, pistinin kısa olması nedeniyle hizmete açılamamıştı. 2008 yılında TAV devreye girerek pisti uzatıp havalimanını uluslararası statüye kavuşturmuştu. Ancak bir türlü tarifeli seferler yapılamıyordu. Gazipaşa Havalimanı'nın tam olarak kullanılmaya başlamasıyla Alanya ve çevresindeki çok sayıda otel müşterilerinin yolculuğu da kısalacak. Antalya havaalanındaki uçuş trafiğinin de rahatlaması bekleniyor.

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2051 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar