Yurt içi ve yurt dışında uçuş ağını genişletmeye devam eden Pegasus Havayolları Ocak ayından itibaren Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olan Zafer Havalimanı’na da uçmaya başlıyor.

16 Ocak'ta başlıyor

Afyonkarahisar, Uşak ve Kütahya illerine benzer uzaklıkta bu havalimanı ile sadece bu şehirlere değil, civardaki illere de seyahat edebilirsiniz. Pegasus Havayolları’nın 16 Ocak’ta başlayacak Afyon uçuşlarının bilet fiyatları 29,99 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sundu. Zafer Havalimanı’na geçtiğimiz ay THY de uçmaya başlamıştı. THY Kütahya uçuşlarına başladı başlıklı yazımızdan THY’nin de uçuş ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.

Uçuşlar haftada 4 gün

Pegasus’un Zafer Havalimanı uçuşları Sabiha Gökçen’den haftanın dört günü Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri saat 20.20’de, Zafer Havalimanı’ndan ise Pazartesi, Salı, Perşembe, Cumartesi günleri saat 08:00’de yapılacak. Yolcular Pegasus ile Zafer Havalimanı’ndan İstanbul aktarmalı olarak yurt içinde 10, yurt dışında ise 24 noktaya uçabilecekler. Zafer Havalimanı'na uçmak isteyenler Enuygun.com uçak bileti sayfamızı tıklayarak uçak bileti satın alabilir ya da fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Zafer Havalimanı'nın illere mesafesi

Yeni açılan ve aynı anda birden fazla şehir sakinlerinin yararlanabileceği Zafer Havalimanı Kütahya merkeze 41 km, Afyonkarahisar merkeze 59, Uşak merkeze 103 ve Eskişehir merkeze ise 113 km mesafede yer alıyor. Afyon'dan havalimanına servis hizmeti de başlamıştır.

 

Tuğba Hacıbayramoğlu
2335 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.