Pegasus Havayolları yurtdışına yeni bir uçuş noktası daha ekledi. Saraybosna’ya 28 Şubat’tan itibaren 49,99 Euro’dan başlayan fiyatlarla uçabilirsiniz.

Pegasus Hava Yolları’nın uçuş ağına eklenen 27. ülkedeki 63. destinasyonu olan Saraybosna uçuşları; 28 Şubat 2013 tarihinden itibaren Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Pazar olmak üzere haftanın 5 günü Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan karşılıklı olarak gerçekleşecek. Saraybosna uçak biletleri, 49.99 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

 

Uçak Bileti
İçindekiler

Yurtiçi ve yurtdışı bağlantısı yapabilirsiniz

Pegasus misafirleri, 63. Uçuş noktası olan Saraybosna’dan Türkiye’de Adana, Ankara, Antalya, Batman, Bodrum, Dalaman, Diyarbakır, Gaziantep, Gazipaşa, Hatay, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Kütahya Zafer Havalimanı’na uçabilirler. Yurtdışında ise Almati, Beyrut, Donetsk, Dubai, Kuzey Kıbrıs, Kharkiv, Tahran, Krasnodar, Marseilla, Omsk, Tiflis ve Tel Aviv’e olmak üzere toplam 31 noktaya bağlantılı olarak uçabilecekler.

Vize gerekmeden gezilebilen şehir; Saraybosna

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna ve yakınındaki Mostar gibi şehirler Balkanlar’da Osmanlı izlerini görmek isteyenler için güzel bir örnek. Üstelik Bosna Hersek Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Tarihi, mimari ve sosyal yapısı gibi birçok açıdan Türkiye ile benzerlik gösteren Saraybosna, tatil seçimleri sırasında Avrupa şehirlerine alternatif arayan seyahat severler için farklı bir tercih imkanı sunuyor.

Saraybosna’yı ziyaret edecek Pegasus misafirleri, 1.Dünya Savaşı tarihinde önemli bir yere sahip olan Latin Köprüsü’nü görebilir; Bosnalılar için tarihi bir öneme sahip olan Umut Tüneli’nde bir zaman yolculuğuna çıkabilir ve Saraybosna’nın kalbi olan Baş Çarşı’da alışveriş yapıp aynı zamanda yöresel lezzetleri tadabilirler. Börek ve köftelerini yemeden dönmemenizi tavsiye ederiz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN