Tayland’ın ve tüm Güneydoğu Asya’nın en popüler tatil beldelerinden Pattaya geniş kumsalları, parkları ve eğlenceli gece hayatıyla gezginleri cezbediyor. İşte, Pattaya yollarına düşmenizi sağlayacak nedenlerden birkaçı…

1- Eğlencenin merkezi Walking Street

Pattaya ve eğlence denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Walking Street bölgede ilk duraklarınızdan biri olabilir. Akşam saat 6’dan sonra araç trafiğine kapatılan caddede sokak satıcılarının tezgahlarından yerel yemekleri tadabilirsiniz. Pattaya ve yakınlarına geldiğinizde görebileceğiniz diğer benzersiz yerler galerimizde!

2- Bangkok’tan kolay ulaşım

Pattaya aynı zamanda ülkenin başkenti olan Bangkok’a araçla sadece 1,5 saat uzaklıkta. Bangkok’a geldiğinizde kısa bir yolculuğun sonunda Pattaya’da olabilirsiniz. Başkent Bangkok’a seyahat ettiğinizde işinize yarayacak öneriler içinse yazımıza bir göz atın!

Pattaya’da tatil için 7 muhteşem neden

3- Beach Road’da leziz Tay yemekleri

Çevrede dolaşmak ve lezzetli Tay yemeklerini denemek için gelebileceğiniz yerlerden biri ise Beach Road. Aynı zamanda uzun bir plajı bulunan bölgede Walking Street’e göre daha şık mekanlar bulabilir, isterseniz masaj yaptırabilirsiniz.

Pattaya’da tatil için 7 muhteşem neden

4- Dev fillerle macera dolu bir gün

Pattaya’da dev fillerin üzerinde keyifli bir geziye çıkabileceğiniz Pattaya Elephant Village ailece keyifli bir gün geçirmek isteyenleri bekliyor. Fil safarisine alternatif olarak isterseniz burada ATV tarzı araçlarla da gezebilirsiniz. Tayland’ın başkenti Bangkok’a ve ülkenin diğer popüler noktalarına en uygun uçuşlar ise burada!

Pattaya’da tatil için 7 muhteşem neden

5- Mercan Adası’nda deniz ve güneş keyfi

Pattaya’dan sürat tekneleriyle kısa sürede ulaşılabilen Mercan Adası (Coral Island) berrak sularda yüzmek veya adanın kumsalında güneşlenmek isteyenleri bekliyor. Adada denize girerken bir şeyler yemek veya içmek isteyenler için çevrede kafeler ve restoranlar da var. Eğer şnorkelli dalış ve diğer su sporlarını seviyorsanız, Mercan Adası’nın bu konuda tam bir cennet olduğunu unutmayın!

Pattaya’da tatil için 7 muhteşem neden

6- Keyfi daha da arttırmak için ayak masajı

Pattaya’da ve Tayland’ın diğer pek çok bölgesinde en fazla göreceğiniz şeylerden biri de masaj salonları. Ülkede özellikle ayak masajı çok popüler ve fiyatı da son derece uygun. Yaklaşık 1 saat süren masaj için ortalama 200 Baht yani 15-20 TL ödemeniz yeter.

Pattaya’da tatil için 7 muhteşem neden

7- Yavru kaplanlarla yakın temas

Normalde bir kaplanı sevmek hatta bu hayvanlara yaklaşmak aklınıza gelebilecek son şeylerden biri olabilir. Pattaya ve civarına yapacağınız gezilerde ise bu ilginç deneyimi kısmen güvenli sayılabilecek yöntemlerle yaşayabilirsiniz. Sevimli kaplan yavrularını kucağınıza almak, sevmek ve beslemek Pattaya tatiliniz boyunca en unutulmaz anılarınızdan biri olacak.

Pattaya’da tatil için 7 muhteşem neden

Murat Ekinay
733 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.