Bültenlerimizde her zaman borçları kapama, para kaynağı yaratmaya, kredi kartı ve kredi karşılaştırma işlemlerinizde nelere dikkat etmeniz gerektiğine ve tasarrufla ilgili konulara yer vermeye çalışıyoruz.

Bugün paramızla neler yapmakta olduğumuzu görüp kendimizle övünmek ve attığımız doğru adımların altını çizmek istedik:

İçindekiler

İndirimleri takip ediyorsunuz

Sizlere her hafta kendi konularımızla ilgili en iyi fırsatları sunmaya çalışıyoruz. Siz de her hafta gıda-giyim-elektronik gibi tüm alışverişlerinizde, en iyi fırsatı yakalamak ve kredi kartı ya da nakit ile doğru fırsatı doğru biçimde satın alarak değerlendiriyorsunuz.

Sınırlarınızı ve becerilerinizi keşfediyorsunuz

İş ve ev hayatını birlikte götüren pek çok kadının internette de yükselen zevklerinden biri mutfaktaki yaratıcılıkları, buna eklenen çok çeşitli el becerileri de mevcut. Hatta bu alanda ilerleyip hobisini işe çeviren örnekler de her gün artıyor. Siz de ya onlardan birisiniz ya da olmak üzeresiniz.

Önemsiyorsunuz

Yaşamınızın finansal dengelerini kurmayı, korumayı, para harcamaktan korkmadan, doğru harcama biçimlerini keşfetmeyi önemsiyorsunuz. İhtiyacınız olan sigortaların, sağlık masraflarınızın ya da tatil ihtiyacınızın farkındasınız yani sizin için önemli olanı hayata geçirecek ve idame ettirecek finansal güce erişiyorsunuz.

Artık bir bütçeniz var

En çok önemsediğimiz konuların başında bütçe planı geliyor. Bütçe çıkarmak ay içindeki gelir gider dengenizi ve tasarruf edebileceğiniz miktarı ya da hedeflerinizin ne kadar yakınında olduğunuzu görmenizi sağlar.

Bozukları biriktiriyorsunuz

Yalnızca büyük rakamları değil, günlük birikimleri de önemsiyorsunuz. Cüzdanınızı boşaltmak, içindeki bozuk paraları bir kavanoza atmak, hani büyüklerinizi hiç anlamadığınız o dönemlerin geride kalması gibi ve aramızda kalsın büyümek de tam bu ana denk geliyor

Farkındasınız çünkü karşılaştırıyorsunuz

Kaç kredi kartınız olduğunun ve hangisinin kullanım özelliklerinin sizin faydanıza olduğunun farkındasınız. Kaç banka hesabınız olduğunu ve gereksiz olanları kapatarak yılda ne kadar kar edebileceğinizi de biliyor ve önemsiyorsunuz.
 


mugekanbay
Müge Kanbay
104 Yazı
İçerik editörü. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 6 yıldır internet bazlı projelerde ürün geliştirme-içerik üzerine çalışıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN