Uzun otobüs yolculuklarında yapılacak en iyi aktivitelerden biri de ilgini çeken bir film izleyerek güzel zaman geçirmek. Otobüslerin koltuk arkalarında bulunan multimedya ekranlarında, çoğu zaman farklı tarzlarda birçok ilgi çekici film bulabilirsin ama istersen tablet veya laptopundan da kendi izlemek istediğin filmin tadını yolculuğun boyunca çıkarman mümkün. Otobüs yolculuğun çok daha keyifli geçmesini sağlayacak, en çok izlenen ve sevilen filmlerden bazılarını senin için sıraladık.

1-Özgürlük Yolu (Into the Wild) - (2007)

Özgürlük Yolu

IMDb Puanı: 8.1

Yönetmen: Sean Penn

Başrol: Emile Hirsch, Marcia Gay Harden, William Hurt

Gerçek bir hikayeden uyarlanan Özgürlük Yolu doğaya dönüş ve özgürlük arayışını anlatıyor. Baş karakter Chris McCandless'ın yaşadığı maceralar ve etkileyici doğa görüntüleri yolculuğunuz boyunca sizi başka diyarlara götürecek.

Otobüs Bileti

2-Paris'te Gece Yarısı (Midnight in Paris) - (2011)

IMDb Puanı: 7.7

Yönetmen: Woody Allen

Başrol: Owen Wilson, Rachel McAdams, Kathy Bates

Romantik ve fantastik bir hikayeye sahip Paris'te Gece Yarısı, Paris'in büyülü atmosferini otobüs yolculuğunuza taşıyacak. Baş karakterin zamanda yolculuk yaparak ünlü yazar ve sanatçılarla tanıştığı bu filmde, aşk ve hayat hakkındaki düşüncelere dalacaksınız.

3-Pi'nin Yaşamı (Life of Pi) - (2012)

Pi'nin Yaşamı

IMDb Puanı: 7.9

Yönetmen: Ang Lee

Başrol: Suraj Sharma, Irrfan Khan, Adil Hussain

Bir gemi kazası sonucu Pasifik Okyanusu'nda mahsur kalan Pi, Bengal kaplanı Richard Parker ile hayatta kalma mücadelesi veriyor. Hayal gücü ve gerçekliğin iç içe geçtiği bu etkileyici hikayede, Pi'nin yaşam mücadelesine tanık olacaksınız.

4-Kaptan Fantastik (Captain Fantastic) - (2016)

 IMDb Puanı: 7.9

Yönetmen: Matt Ross

Başrol: Viggo Mortensen, George MacKay, Samantha Isler

Ormanda modern dünyadan izole bir şekilde yaşayan bir ailenin hikayesini anlatan Kaptan Fantastik, aile değerlerini ve hayatın anlamını sorgulatan bir film. Baş karakterin ailesini büyük şehirdeki hayata adapte etmeye çalışırken yaşadığı zorluklar gözler önüne seriliyor.

5-Şef (Chef) - (2014)

Şef

 

IMDb Puanı: 7.3

Yönetmen: Jon Favreau

Başrol: Jon Favreau, Sofia Vergara, Scarlett Johansson

Profesyonel bir şefin işini kaybettikten sonra, kendi yemek kamyonuyla Amerika'yı dolaşarak hayallerini gerçekleştirmeye çalıştığı bu film, otobüs yolculuğunda izlemek için harika bir seçenek. Hem komik hem de duygusal anlarla dolu olan Şef, aşk ve tutkunun önemine dair ilham verici bir hikaye sunuyor.


bengisugunaydin
Bengisu Günaydın
144 Yazı
Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Eğitim için İngiltere'ye giderek yeni keşiflere yelken açtı. Edebiyat ve seyahati birleştirdiği kariyeri boyunca pek çok roman çevirisi yaptı ve seyahat yazıları üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinde seyahat yazıları yazarak deneyimlerini paylaşıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN