Nisan ayı bitmeden ülkemizin en güzel şehirlerinde veya yurt dışında unutulmaz bir hafta sonu kaçamağına ne dersiniz? İster sakin bir köşede kafanızı dinleyin, isterseniz sevdiklerinizi ziyaret edin. Kayseri, İzmir, Bodrum ve daha fazla yere sadece 54 TL'den başlayan Nisan fırsatlarıyla uçmanın şimdi tam zamanı!

1- Konya'ya 54 TL'den itibaren

Lezzetli etli ekmeklerin şehri Konya özellikle damak tadına düşkün gezginler için en iyi rotalardan biri. Şehre geldiğinizde günün neredeyse her saatinde sokak ve caddelerden yükselen nefis kokuları takip edebilirsiniz. Mevlana Müzesi gibi tarihi yerleriyle de ziyaretçileri çeken Konya'da görülebilecek yerlerle ilgili detaylar gezilecek yerler galerimizde. Ramazan döneminde de en fazla ziyaretçi çeken şehirlerin başında gelen Konya'ya 54 TL'den başlayan fiyatlarla uçmak için hemen tıklayın.

2- Denizli'ye 74 TL'den itibaren

Travertenleriyle ünlü Pamukkale'yi daha önce görmediyseniz, Nisan ayı bitmeden kısa bir Denizli kaçamağı yapabilirsiniz. Tekstil ürünleri ve yöresel lezzetleriyle olduğu kadar Hierapolis ve Laodikeia gibi antik kalıntılarıyla da bilinen şehir hafta sonu gibi kısa tatiller için son derece ideal bir rota. Tarihi çok eskilere uzanan antik şehirler ve çarşılarla birlikte Denizli'de görebileceğiniz diğer önemli yerleri turlamak isterseniz tıklayın. Şehre uçuracak en uygun Denizli uçak bileti fırsatları da burada!

Nisan'da 54 TL'den başlayan hafta sonu fırsatları

3- Bodrum'a 64 TL'den itibaren

Bodrum'da geleneksel beyaz evlerin arasında gezinerek bahara ılık bir 'merhaba' demek kulağa nasıl geliyor? Eğer bu hayali gerçeğe dönüştürmek isterseniz, Bodrum'a bu ay tek yön 64 TL'den başlayan fiyatlarla uçarak Ege'nin sakin ve huzurlu atmosferinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Nisan'da 54 TL'den başlayan hafta sonu fırsatları

4- Kıbrıs'a 118 TL'den itibaren

Pasaport ve vize derdi olmadan başka bir ülke görmeyi kim istemez! Yanınıza sadece nüfus cüzdanınızı alın ve Kıbrıs'ın sıcak atmosferinde yaz hazırlıklarına başlayın. Bu dönemde deniz suyu biraz serin olabilir ancak şansınız varsa Nisan ayının son günlerinde de zorlanmadan denize girebilirsiniz. Başkent Lefkoşa'da sınıra yakın bir yerden Rum tarafını izleyebilir ve sabahları çıtır çıtır kızarmış hellim peyniriyle güne leziz bir başlangıç yapabilirsiniz. Peki, Kıbrıs'ta nereler mutlaka görülmeli? Adanın kesinlikle atlanmaması gereken rotaları gezilecek yerler galerimizde. Kıbrıs'a uçuracak en avantajlı fırsatları ise Kıbrıs uçak bileti sayfamızdan karşılaştırarak biletinizi satın alabilirsiniz.

Nisan'da 54 TL'den başlayan hafta sonu fırsatları

5- Atina'ya 180 TL'den itibaren

Kısa süreli yurt dışı kaçamakları için en iyi alternatiflerden biri de Yunanistan'ın tarihi başkenti Atina. Nisan ayıyla birlikte iyice ısınan şehirde başta Plaka bölgesi olmak üzere birçok yerde Yunan müziği ve danslarıyla eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Atina'da Antik Yunan tanrılarına tapınmak için inşa edilen ve bir diğer adı Kutsal Kaya olan Akropolis'e çıkarak şehrin manzarasını tepeden izleyebilirsiniz. Buraya geldiğinizde antik şehirden çıkarılan eserlerin sergilendiği Akropolis Müzesi'ni de mutlaka görün. Antik kalıntılarla ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz rehberli turlardan birine katılabilirsiniz. Bir hafta sonu tatilinde komşu Yunanistan'ın başkentini turlamak isteyenler için Atina fırsatları burada! 

Nisan'da 54 TL'den başlayan hafta sonu fırsatları

Murat Ekinay
733 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.