New York'da bedava atraksiyon arayanlara

mugekanbay

New York severler bileceklerdir ki, bir dünya şehri olarak kabul gören New York, biraz pahalı bir şehir. Empire State Building, The Met, The Guggenheim için 20'şer dolardan hesap edip giriş biletleri için, seyahat bütçesinde yer ayırmalısınız.

Ucuza seyahat etmek ve hesaplı uçak bileti ile gezmek güzel elbette ancak gittiğimiz yerde de yapacak çeşitli aktiviteleri bulmak hele bedava olanları kim bilmek istemez. Biz de öyle düşündük ve size görülmesi gereken yerler ile ilgili öneriler hazırladık;

African Burial Ground, 1991 yılında New York'ta büyük bir bina yapımı için kazı yapılırken ortaya çıkan Afrikalıların mezarı bu dönemde çok olay yaratmıştı. Bu arkeolojik mezarı ücret ödemeksizin görüp değerlendirmek sizin elinizde.

Central Park, Avrupa ve Amerika'da görülmeye değer pek çok park var ancak; hiçbiri Central Park değil. 42 blokluk bu devasa parkta kendinizi şehirden kaçmış, doğayla başbaşa hissedeceksiniz. Biz buna alışığız derseniz, kendinizi pek çok film karesinden hatırlayabileceğiniz bu parkta bir yıldız gibi hissetmek de size kalmış.

Chelsea galerilerinin tamamı bedavadır, içeri girmek, şöyle bir bakınmak ve beğendikleri bir kaç parçayı almak isteyenler ve huzurlu bir alışveriş yapmak isteyenler için birebir.

FIT (Fashion İnstitute of Techonology) Müzesi, moda haftalarının yakın takipçileri için adeta bir cennet olan bu mekanda, sergi ve galerileri doyacak yaklaşık 50 bin parçayı inceleme fırsatı bulacaksınız.

Japan Society, japon sanatlarına fokuslanan bu galeride film gösterimleri paralı olsa da, sergiler her zaman bedava. Japon sanatlarına düşkünseniz, New York'ta da keyfini çıkarabilirsiniz.

Kredi kartınıza çok fazla yüklenmeden, bütçenizi sarsmadan seyahat ederken size iyi gelecek! Güzel keşifler dileriz!

mugekanbay
Müge Kanbay
159 Yazı
İçerik editörü. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 6 yıldır internet bazlı projelerde ürün geliştirme-içerik üzerine çalışıyor.
Uzman Yazarlar