İçindekiler

Şampiyonlar Ligi heyecanı başladı. Ülkemizi temsil eden Beşiktaş B Grubu’nda 19 Ekim’de Napoli ile karşılaşıyor. Uçak firmaları şimdiden uçuş sayıları arttırıp uçaklarının boyutlarını büyüttü. Hatta Napoli biletlerine ilgi de arttı. 19 Ekim’de Napoli-Beşiktaş maçına bilet satın almak için uçak bileti sayfamızı ziyaret edin, vaktiniz varsa geliş gidiş tarihlerini bir iki gün değiştirerek daha uygun fiyatlı bilet de satın alabilirsiniz. Hatta trenle Roma’ya gidip, İtalya’nın başkentinin muhteşem güzelliklerini de gezmenin keyfini sürebilirsiniz.

UNESCO Kültür Mirası listesinde

Napoli İtalya’da futbolun en sevilen şehirlerinden biri. Ateşli bir taraftar grubu var. Eski şehir merkezinin UNESCO Kültür mirası listesinde yer alan bu kentte gezilecek yerler çok. Çizmenin güney ucundaki Napoli kenti diğer özellikle de Kuzey İtalya şehirlerine göre biraz daha geri kalmış gelebilir. Ancak eski şehir merkeziyle, Capri Adasıyla, Pomperi Yanardağı ile Napoli gezecek çok fazla yer vaat ediyor. 

Gezecek yer çok

Eski şehir merkezinde Piazza Gesu Nuovo’dan tura başlayabilirsiniz. Chiesa del Gesu Nuovo Yeni İsa Kilisesi ve Di S. Chiara Bazilikası görülmeye değer yerler. Scannapoli Caddesi şehrin en canlı ve hareketli caddelerinden biri. Via San Gregorio Armeno bölgesi küçük hediyelik eşya satan dükkanların bulunduğu keyifli bir bölge. Camdan yapılmış tavanıyla dikkat çeken Galleria Umberto ise mutlaka görmeniz gereken bir yapı. Piazza del Plebiscito, Napoli şehrinin en büyük meydanı. San Francesco di Paola Bazilikası ve Kraliyet Sarayı da bu bölgede yer alıyor. Muhtemelen maç günü taraftarlar burada toplanacak. Daha ayrıntılı bilgi için Napoli'de gezilecek yerler galerimize göz atabilirsiniz.

Capri Adası, Pompei Antik Kenti

Şehir merkezi dışında Napoli’nin dışında da gezecek çok yer var. Dünya Mirası listesinde yer alan hikayesiyle etkileyen Pompei Antik Kenti, Vezüv Yanardağı ve ünlülerin adası Capri Adası da görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor.

 

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar