• Anasayfa
  • Bilgi
  • Muhteşem bir tatil için bunlara ihtiyacınız olacak!

Muhteşem bir tatil için bunlara ihtiyacınız olacak!

betulsungurlu

Soğuk havaları geride bırakmaya hazırlandığımız bugünlerde, yaklaşan tatil mevsiminin hayali bile yüzümüzü güldürmeye başladı. Güzel bir tatil için erken planlama size en uygun otel ve uçak bileti fiyatlarını yakalayabilme olanağı sağlar ama avantajlar bunlarla da sınırlı değil! Aşağıdaki finansal ürünler de muhteşem bir yaz tatili geçirmeniz için size yardımcı olacak!

Tatil için kredi, neden olmasın?

Uçak Bileti

Faiz ya da kredi masrafı gibi ekstra maliyetlere katlanmamak için tatil bütçenizi birikimlerinizle finanse etmek en doğrusudur. Öte yandan böyle bir birikimim yok diye üzülmeyin. Kredi kartları ya da şu an oldukça düşük maliyetli ihtiyaç kredileri ile birikiminiz olmasa da muhteşem bir tatil planlayabilirsiniz. Örneğin İş Bankası’ndan alacağınız 5.000 TL ve 12 ay vadeli bir kredi için toplam maliyet (faiz ve masraflar) 350 TL civarında şekilleniyor. Bu maliyeti uçak bileti fiyat karşılaştırması yaparak elde edeceğiniz tasarruf ile rahatlıkla finanse edebilirsiniz. Özellikle de tatile ailece çıkmayı düşünüyorsanız!

Diğer güncel kredi seçeneklerini ise https://www.enuygun.com/kredi/ihtiyac/ adresinden inceleyebilirsiniz.

 

Önce sağlık!

Sadece yurtdışı değil, yurtiçi seyahatlerinizde de sağlığınızı oldukça uygun fiyatlara sigortalatabilir, beş yıldızlı tatil konforunuzu bozabilecek risklere karşı kendinizi ve ailenizi güvence altına alabilirsiniz. Seyahate çıkmadan mutlaka seyahat sağlık sigortası yaptırmak için fiyat alın. Böyle bir güvence için ödemeniz gereken primlerin oldukça düşük olması sizi bir hayli şaşırtacak.

Tatildeyken geride bıraktıklarınız için endişelenmeyin

Güneş, deniz ve kuma doğru yol alırken geride bıraktıklarınız için endişelenmenize gerek yok. Ev sahibi ya da kiracı olmanız da hiç fark etmez. Konut sigortası ile evinizi, kiracı iseniz de sadece eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz. Bölgeye göre değişmekle birlikte 100 metrekare evinizi 200-300 TL arasında, eşyalarınızı ise 50 TL’den başlayan fiyatlarla üstelik sadece seyahatiniz süresince değil 1 yıl boyunca güvence altına almanız mümkün!

Seyahate uygun kredi kartı

Kredi kartları, seyahatleriniz sırasında yapacağınız alışverişinizde de taksit, erteleme ya da bonus/mil/puan kazanma imkânlarıyla size yardımcı olmaya devam edecek. Ancak yurtdışında kredi kart kullanırken biraz daha dikkatli olmak gerekiyor. Kredi kartınız sadece TL ödemeli ise yaptığınız döviz cinsi harcamalar bankanın belirlediği bir kur üzerinden TL’ye çevrilerek ekstrenize yansıtılıyor ve işlem tutarı üzerinden de komisyon alınıyor. Döviz çevirme işleminden zarar etmemek için seyahate çıkmadan önce kredi kartınızı TL ve döviz ödemeli olarak değiştirmeniz de fayda var. Böylece banka döviz borcunuzu USD ise USD olarak, EUR ise EUR olarak ekstrenize yansıtacağından döviz çevirme işleminden zarar etmekten kurtulursunuz. Seyahate çıkmadan kredi kartlarınızın özelliklerini dikkatlice sorgulayın.

Bir sonraki muhteşem tatil için bütçe

Muhteşem tatiliniz sona erdiğinde üzülmenize hiç gerek yok. Uygun olan ilk fırsatta yeniden tatil yapabilmek için birikim yapmaya başlayabilirsiniz. Yeni birikim yapacaklar için ING Turuncu hesap, alt limit ve vade sınırı olmadan avantajlı faiz oranları ile oldukça uygun bir seçenek! Birikim yapmaya hazır olduğunuzda diğer güncel vadeli mevduat seçeneklerini https://www.enuygun.com/mevduat adresinden takip edebilirsiniz.


betulsungurlu
Betül Sungurlu
129 Yazı
ODTÜ Havacılık Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA mezunu. Ar-ge, banka, yatırım ve danışmanlık şirketlerinde 10 yıldan fazla çalıştı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN