Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) bu yıl yüzde 7.8 oranında arttı. Buna göre motor silindir hacmi 1300 cc'ye kadar olan otomobillerin halen 480,70 lira olan vergisi, 518 liraya çıktı.Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni bankaların kredi kartı kampanyalarıyla taksite bölebilir, çeşitli avantajlarından yararlanabilirsiniz.

İçindekiler

Maximum kartta 4 ya da 6 taksit fırsatı

Maximum Kart kullanıcıları www.gib.gov.tr’den 3 Şubat 2013 tarihine kadar yapacakları Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde 500 TL’ye kadar olan işlemlerde 4 taksit, 500 TL ve üzeri işlemlerde ise 6 eşit taksit imkânına sahip oluyor. Kampanya kapsamında motorlu taşıtlar vergisini İş Bankası kredi kartı ile ödeyen müşteriler aynı zamanda navking.com’da %50’ye varan indirim fırsatı sunuyor.

Bonus’tan 3 taksit ve Sonax hizmeti

31 Ocak 2013 tarihine kadar Bonus ile Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi www.gelirler.gov.tr’den ve www.garanti.com.tr’den yapılan tüm Motorlu Taşıtlar ödemelerine 3 taksit fırsatı sunuluyor. Ayrıca Bonus Sonax’ta boya temizle, parlatma işlemlerine 300 TL yerine 199 TL’ye 8 taksit olanağı da var.

World kart kampanyaları

World kredi kartı sahipleri 2013 MTV 1. taksit ödemeleriniz için 3 taksit fırsatı sunuyor. Ücretsiz check-up ve 50 TL otostart indiriminden de faydalanabilirsiniz. World Kart kampanyası 31 Ocak’a kadar yapılan ve en az 100 TL ödemeler için geçerli. 28 Şubat’a kadar otostart.com adresine girerek kartlarının son dört hanesini tuşlayarak tüm ürünlerde 50 TL indirimden faydalanabilirler.

 

Axess Kart kampanyası

Akbank 2013 mtv ödeme kampanyasında Piranha ürünlerinde %50′ye varan indirim fırsatı sunuyor. Kampanya 01 Ocak 2013 – 31 Ocak 2013 tarihleri arasında Akbank kredi kartları ya da vadesiz hesapları aracılığıyla gerçekleştirilen MTV ödemeleri için geçerli. Kampanyadan faydalanabilmek için; tüm Akbank şubeleri ya da Akbank Direkt aracılığıyla ödeme yapan kişiler, kampanya kodu alanına plaka numaralarını boşluk bırakmadan (örnek: 34ABC45) girmelidir. www.gib.gov.tr aracılığıyla Akbank kredi kartlarından MTV ödemesini gerçekleştirenler ise, ödeme yaptıkları kredi kartının SON 6 hanesini birleşik olarak(örnek: 456788) kampanya kodu alanına girmelidir. MTV ödemesinin gerçekleştirildiği günü takip eden iş günü itibariyle kampanyadan faydalanmaya başlanabilecektir. Kampanya kapsamında Piranha kampanya sayfası üzerinden alışveriş yapabileceğiniz son tarih 28 Şubat’tır.

Cardfinans’tan 6 taksit fırsatı

31 Ocak 2013 tarihine kadar Finansbank Cardfinans kredi kartları ile www.gib.gov.tr üzerinden yapılacak Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinin 50.000 TL’ye kadar olan kısmına 6 taksit fırsatı sunuluyor. Kampanyaya bireysel ve ticari banka kartları dahil değil. Kampanyadan, bireysel ve ticari kredi kartı sahipleri müşteri bazında faydalanabiliyor.

HSBC Advantage’la 6 taksit

HSBC Advantage sahipleri hem motorlu taşıt vergisini 6 taksitte ödeyebilecek hem de Speedy‘den kış lastiklerinde %15 indirim ve ücretsiz check up kazanabilecek. Kampanyada 10 Şubat 2013 tarihine kadar HSBC Advantage kredi kartlarıyla www.gib.gov.tr’den ödeme yapanlar yararlanabiliyor. Speedy %15 indirim kampanyası, Speedy servislerinin stoklarında bulunan tüm lastiklerde geçerli.

Paraf’tan 6 taksit fırsatı

Halkbank’ın yeni kredi kartı Paraf sahipleri de MTV’yi kredi kartına taksitle ödeme fırsatından yararlanabilecek. 31 Ocak 2013 tarihine kadar geçerli kampanyada, www.gib.gov.tr’den yapılacak işlemler için peşin ödeme opsiyonu geçerli olmayacak ve Paraf’la yapılan tüm MTV ödemelerine 6 taksit uygulanacak.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1457 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar