Ocak ayının konularından biri de Motorlu Taşıt Vergisi, İki taksit halinde Ocak ve Temmuz aylarında ödenen MTV bu yıl %10,26 artışa uğradı. Geçen yıl kredi kartına taksitle ödeme imkanı pek çok tüketiciyi cezbetmişti, bu artışın ardından yine kredi kartına taksit seçeneğini kullanmayı tercih edeceğiz gibi görünüyor.

Kredi kartına taksit imkanı sağlayan banka kartlarını bildirmeden önce, geçen sene bu zamanlarda yine ilgi uyandıran ve bu yıl da geçerliliği olan MTV indirim hakkınızla ilgili makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz. MTV ödemesi yaparken indirime hak kazanıp kazanmadığınızı mutlaka kontrol edin. MTV indirimi ile kasko veya ZTS ödemenizi dahi çıkarabileceğinizi de belirtelim. Konuyla ilgili Baş analistimiz Betül Sungurlu'nun MTV indirimi makalesi için tıklayınız.

Kredi kartına taksit ile MTV ödemesi yapabileceğiniz kartlar:

  • Bonus'a 5 taksit

Kampanyadan Garanti Bonuslar, Money Visa, Flexi ve Shop&Miles MasterCard, Bonus Business, Shop&Miles Business, ING Bonus, Şeker Bonus, Filo Card ve Corporate Card sahipleri  faydalanıyor.

  • Maximum'a 3 taksit

Maximum Kart kullanıcıları www.gib.gov.tr’den 31 Ocak 2012 tarihine kadar yapacakları Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde 3 taksit imkânına sahip oluyor.

  • Worldcard'a 3 taksit

Worldcard’a www.gib.gov.tr adresinden 100 TL ve üzeri MTV için 5 taksit imkanı sunuluyor.

  • Advantage 4 veya 6 taksit

Motorlu Taşıt Vergisi’nde Advantage ile 400 TL’ye kadar 4 taksit , 400 TL üzerine 6 taksit fırsatı sunuluyor.

  • Akbank Kredi kartlarına 6 taksit

Axess, Wings veya Fishcard’la www.gib.gov.tr’den 31 Ocak 2012 tarihine kadar yapacakları Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde 6 taksit imkânına sahip oluyor.
 

Tuğba Hacıbayramoğlu
2334 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.