Mısır hükümeti sınır kapılarında vize alma kolaylığını, Türk vatandaşları için tek taraflı olarak kaldırdı. THY, resmi bir açıklama yaparak Kahire, Hurgada, Şarm El Şey ve İskenderiye şehrinden sadece Kahire’de sınır kapsında vize verildiğini duyurdu.

Şu sıralar Mısır’a gideceklere uyarımız var. Daha önce sınır kapılarında kolayca alabildiğiniz Mısır vizesi, artık Mısır yönetimi tarafından kaldırıldı. Hatta geçtiğimiz hafta yapılan Mısır seferinde Türk vatandaşlarının vizesi olmadığı için uçağa alınmadığı öğrenildi.

İçindekiler

Sadece Kahire’de vize veriliyor

Bunun üzerine Türk Hava Yolları açıklama yaptı. Açıklamada “THY Mısır'da Kahire, Hurgada, Şarm El Şeyh ve İskenderiye şehirlerine uçuş gerçekleştirmektedir. Bu şehirlerden sadece Kahire için sınır kapısında vize verilmektedir. Diğerleri için Mısır'da sınır kapılarında vize verilmeyecektir. Buna göre bu kentlere gidecek olan TC vatandaşları Türkiye'deki Mısır Konsolosluklarından vize almak zorundadır” denildi.

Sınır vizesi kaldırıldı

Mısır vizesiz seyahat edebildiğimiz ülkelerden biriydi. Ancak iki ülke arasındaki gergin ilişkiler nedeniyle bu kolaylık şimdilik bitti. THY’nin Mısır seferleriyle ilgili ayrıntıları THY’den 4 yeni sefer daha başlıklı yazımızdan bulabilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1486 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar