Mısır hükümeti sınır kapılarında vize alma kolaylığını, Türk vatandaşları için tek taraflı olarak kaldırdı. THY, resmi bir açıklama yaparak Kahire, Hurgada, Şarm El Şey ve İskenderiye şehrinden sadece Kahire’de sınır kapsında vize verildiğini duyurdu.

Şu sıralar Mısır’a gideceklere uyarımız var. Daha önce sınır kapılarında kolayca alabildiğiniz Mısır vizesi, artık Mısır yönetimi tarafından kaldırıldı. Hatta geçtiğimiz hafta yapılan Mısır seferinde Türk vatandaşlarının vizesi olmadığı için uçağa alınmadığı öğrenildi.

Sadece Kahire’de vize veriliyor

kahire

Bunun üzerine Türk Hava Yolları açıklama yaptı. Açıklamada “THY Mısır'da Kahire, Hurgada, Şarm El Şeyh ve İskenderiye şehirlerine uçuş gerçekleştirmektedir. Bu şehirlerden sadece Kahire için sınır kapısında vize verilmektedir. Diğerleri için Mısır'da sınır kapılarında vize verilmeyecektir. Buna göre bu kentlere gidecek olan TC vatandaşları Türkiye'deki Mısır Konsolosluklarından vize almak zorundadır” denildi.

Uçak Bileti

Sınır vizesi kaldırıldı

Mısır vizesiz seyahat edebildiğimiz ülkelerden biriydi. Ancak iki ülke arasındaki gergin ilişkiler nedeniyle bu kolaylık şimdilik bitti. THY’nin Mısır seferleriyle ilgili ayrıntıları THY’den 4 yeni sefer daha başlıklı yazımızdan bulabilirsiniz.


ipekincir
İpek İncir
386 Yazı
Marmara Üniversitesi Reklam bölümünde yüksek lisans yaptı. Eğitimini tamamlamak için bir süre Londra’ya gitti. Otomotiv, sağlık, turizm sektörü gibi birçok farklı alanda içerik üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinin bir parçası olarak seyahat yazıları yazıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN