Microsoft, 13 yıldır kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Messenger’ı kapatma kararı aldı. Teknoloji devinin eski adıyla MSN Messenger, yeni adıyla Windows Live Messenger olan anlık mesajlaşma yazılımını kapatacağı açıklandı.

Windows Live Messenger kullanıcıları, 2013 yılının başından itibaren Skype üzerinden iletişime yönlendirilecek. Microsoft Skype’ın başkanı Tony Bates, 2013’ün ilk çeyreğinde Messenger’ın Çin hariç tüm ülkelerden çekileceğini açıkladı.

İçindekiler

Messenger kullanıcıları Skype’a geçecek

Buna göre 2013 yılının ilk çeyreğinde Windows Live Messenger kapanacak. Kullanıcılar Messenger'ın yerine Skype'ı kullanıma alışmaları için Skype 6.0 yazılımından Hotmail hesabıyla oturum açabilecek. Bu şekilde Messenger kullanıcıları Skype’ı güncelleyerek, anlık mesajlaşma ve görüntülü görüşme yapabilecek.

 

300 milyon kullanıcısı vardı

İlk sürümü 1999 yılında çıkan Messenger, gelecek yıldan itibaren Microsoft'un, 8,5 milyar dolara satın aldığı Skype bünyesinde hizmet verecek. Windows Live Messenger aylık 300 milyonu geçen aktif kullanıcı sayısı ile anlık mesajlaşma yazılımları içinde yüzde 40'lık pazar payıyla birinci sırada yer alıyordu.

Microsoft şaşırtıcı bir kararı da geçtiğimiz aylarda almıştı. Hotmail'i kapatıp yerine outlook.com'a bırakma kararı almıştı. Bununla ilgili yazımızı da okumanızı da tavsiye ederiz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN