Mayıs'ta 6 gün tatil fırsatı

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Gezip görmek için en güzel dönemlerden biri olan Mayıs ayı geliyor. Üstelik tatilleriyle birlikte. Bu yıl hem 1 Mayıs hem de 19 Mayıs resmi tatillerini, hafta sonuyla birleştirerek keşfedebileceğiniz en avantajlı fırsatlar...

1 Mayıs Pazartesi Günü

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Pazartesi’ye denk geliyor. Hafta sonuyla birleştirip 3 günlük, hatta isterseniz öncesi ya da sonrasında ekleme yaparak 4-5 günlük bir tatil de yapabilirsiniz. Çünkü ilk ve orta dereceli okullarda Çarşamba ve Perşembe günü TEOG tatili var. Cuma günü de izin alarak, pazartesi 1 Mayıs tatiliyle birleştirip uzun bir seyahate de çıkabilirsiniz. Mayıs ayı için uygun fiyatlı biletler var. Örneğin Mayıs ayında Antalya’ya 54 TL’den, İzmir’e 60 TL’den, Kıbrıs’a 92 TL’den başlayan fiyatlarla uçak bileti bulmak mümkün.

19 Mayıs Cuma günü

Mayıs ayında bir başka tatil de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı. Cuma gününe denk gelen 19 Mayıs tatili için şimdiden acele edin. 3 günlük bu tatil de havalar da ısınacağı için keyifli bir gezi yapabilirsiniz. 19 Mayıs tatili için önerilecek yer çok.

Kapadokya’nın en keyifli zamanları

Bahar deyince akla gelen ilk yerlerden biri olan Kapadokya. Tarihi, doğal güzelliklerin bir araya geldiği bu muhteşem doğa harikası bölgede mağara otellerde de konaklama yaparak çok güzel bir seyahat yapabilirsiniz. Kapadokya için Nevşehir ya da Kayseri’ye uçabilirsiniz. Nevşehir uçak bileti fırsatlarına göz atabilirsiniz.

Çocuklarla Eskişehir

Mayıs ayı için Eskişehir de doğru bir adres. Odun Pazarı, Sazavoparkı, Balmumu Müzesi, gondol gezisi gibi seçenekler sunan Eskişehir, çocuklarınızla da birlikte gezebileceğiniz güzel bir yer. Eskişehir’de gezilecek yerler yazımızdan daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Eskişehir’in unutamayacağınız lezzetlerinin listesi için tıklayın...

Kaş ve Fethiye’de deniz keyfi

Denize girebileceğiniz bir yer isterseniz Fethiye ya da Kaş’ı önerebilirim. Hatta ikisini de içine alan bir program yapın. Fethiye’de marina ve çevresinde güzel oteller var, üstelik bu mevsim fiyatları da ucuz. Fethiye - Antalya arası yaklaşık 1,5 saat sürüyor ve 105 km mesafesi var sadece yol biraz virajlı. Dilerseniz gidiş uçağını Dalaman’dan alıp dönüş için Antalya Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz. Dalaman uçak bileti için tıklayınız...

Alternatif olarak Antalya, Alanya, Bursa, Amasra, Trabzon gibi yerleri de önerebiliriz. Baharı karşılamak için en iyi 10 rota yazımızdan da bilgi alabilirsiniz. Yine ilkbaharda gidilmesi gereken 7 yer başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar