Bahar ayları kültür turu sevdalılarının en iyi mevsimidir. Yaz sıcakları bastırmadan kendinize alternatif bir tatil arıyorsanız hele bir de biraz tarihsel bir yolculuk yapmak istiyorsanız Mardin tam size göre bir yer.

Konakları, dini merkezleri, tarihi yapılarıyla size geçmişte zamanda yaşıyorsunuz hissi verecek bu şehir gerçekten görülmesi gereken bir yer. Üstelik tam havalar çok ısınmadan Mardin seyahati yapmak keyifli olabilir. Öyle tur falan da aramadan keyifli bir Mardin seyahatine çıkabilirsiniz. Enuygun.com üzerinden uçak bileti satın alabilir, hatta otel sayfamızdan otel rezervasyonu bile yapabilirsiniz. Tavsiyem Mardin’in dünyaca ünlü konaklarından birinde konaklamanız. Çünkü şehrin tarihi dokusunu bu konaklarda çok iyi hissedebilirsiniz. Mardin’de, Ulu Cami, Zinciriye Medresesi, Mardin Kalesi, Deyrülzeferan Manastırı, Kırklar Kilisesi, Midyat gibi yerler gezilebilir.

Mardin’e gidince de neler yapılır, nerelere gidilir sorularına yanıt arıyorsanız kolayı var. Sizler için iki galeri hazırladım. Mardin’de gezilecek yerler galerisine girerek seyahatinizin rotasını belirleyebilirsiniz.

Tabi bir de o şehirde ne yenir ne içilir sorularına yanıt arıyorsanız da Mardin’de ne yenir ne içilir sayfamıza göz atabilirsiniz.

Mardin'de nerelere gidilir
Mardin'de nerelere gidilir
 
Tuğba Hacıbayramoğlu
2315 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.