Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
Bayram tatili için 15 harika rota

Bayram tatili için 15 harika rota

Bayram tatili yaza denk gelince birçoğumuzu bir yerlere gitme telaşı sardı. Resmi olarak uzun bir tatil olmasa bile 3 gün izin alarak 9 günlük tatil yapabilmek de mümkün. Yakın ya da uzak yerlere gidilebilir, karayolu trafiğinden korkuyorsanız uçak yolculuğu da yapabilirsiniz. Gezmek tozmak için de araba kiralayabilirsiniz. Ben bu yazıda Türkiye'nin 5 farklı bölgesinden 15 rota önereceğim. Daha az bilindik yerleri seçmeyi tercih ettim.

Günde sadece 40 TL'ye keşfedebileceğiniz 5 ülke

Günde sadece 40 TL'ye keşfedebileceğiniz 5 ülke

Yurt dışında tatil gitgide artan döviz kurları nedeniyle çok masraflı olabiliyor. Ancak neredeyse küçük bir servet harcamadan gezip görebileceğiniz yerler de var. Türk Lirası'nın fazlasıyla değerli olduğu bu ülkelerde günde sadece 40- 50 TL arasında harcayarak rahatlıkla tatil yapabilirsiniz.

Türkiye'de ucuza tatil yapılabilecek 8 yer

Türkiye'de ucuza tatil yapılabilecek 8 yer

Yaz ayları gelince herkesi bir tatil telaşı alıyor. Ama tatil bütçesi de önemli. 5 yıldızlı otel tatili her bütçeye ya da her zevke uygun değil. Daha küçük yeme içmenin, konaklamanın daha ucuz olduğu yerlerde tatil yapmak isteyenler de var. İşte size Türkiye’den ucuz tatil yapabileceğiniz 8 şahane yer.

Mayıs'ta 80 TL'nin altında uçuş fırsatları

Mayıs'ta 80 TL'nin altında uçuş fırsatları

Gitgide ısınan havanın ve güneşli günlerin tadını çıkarmak için en güzel dönemlerden olan Mayıs ayında sıcak havanın keyfini sevdiklerinizle birlikte sürmek isterseniz 80 TL ve altına uçabileceğiniz güncel fırsatları yakalamak için acele edin.

90 TL'nin altında Nisan fırsatları

90 TL'nin altında Nisan fırsatları

Ağaçların çiçeklendiği, toprağın yeşillendiği, havaların da ısındığı bizim de içimizi ısıtan Nisan ayı nihayet geldi. Gezmek için çok ideal zamanlar. Kışın karı soğuğu, yazın sıcağı gezginlerin planlarını bozabiliyor. Nisan, gezginler için en güzel aylardan biri. Üstelik uçak biletinden konaklama ücretine kadar her şey yaza göre çok daha ucuz. Örneğin tek yön 55 TL ile 75 TL arasında pek çok noktaya uçabilirsiniz. İşte ülkemizden 100 TL’nin altında Nisan rotaları...

Mayıs'ta denize girilebilecek 5 yer

Mayıs'ta denize girilebilecek 5 yer

Mayıs ayı genelde ne çok sıcak ne de çok soğuk geçer. Bu yüzden gezmek için en elverişli aylardan biridir. Ancak gezerken deniz sezonunu da açmak isteyenler varsa o zaman biraz daha sıcak yerleri seçerek bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Mayıs ayında tatil yapıp ille de denize de girmek istiyorum diyenler için 5 güzel yer önerisi...

Uçakta hayatınızı kurtaracak 7 ipucu

Uçakta hayatınızı kurtaracak 7 ipucu

İster yılda sadece bir iki kez uçuyor olun isterseniz de günlerinizin çoğunu havada geçirin uçakla seyahat ederken rahatlık önemlidir. Doğru koltuk seçiminden uçuş saati ve içeceklere kadar uçakla yolculukta hayat kurtarıcı olabilecek bu öneriler çok işinize yarayacak.

Türk Lirası'nın değerli olduğu ülkeler

Türk Lirası'nın değerli olduğu ülkeler

Euro, dolar, sterlin gibi para birimlerinin kullanıldığı ülkelere gittiğimizde harcarken zorlanıyoruz. Hatta 5-10 Euro dediğimiz tutarın ciddi rakamlar ifade ettiğine tanık oluyoruz. Bir de TL karşılığında neredeyse bir tomar para alabileceğiniz ülkeler var. Özellikle Asya ve Afrika’da bazı ülkeler var ki, 100 TL ile neredeyse bir tomar para alabiliyorsunuz. Bakın Türk Lirası hangi ülkelerin paraları karşısında değerli.

Yüksek maaşlarıyla çalışmak için en iyi 10 ülke

Yüksek maaşlarıyla çalışmak için en iyi 10 ülke

Bir ülkede çalışanlara ödenen ortalama maaşlar aynı zamanda ülkenin genel yaşam standartlarını belirleyen en önemli faktörlerden biri. Peki, dünyada çalışanlara en fazla maaş ödenen ülkeler hangileri dersiniz?

x