Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
İstanbul'da sonbaharı en güzel yaşayabileceğiniz 8 yer

İstanbul'da sonbaharı en güzel yaşayabileceğiniz 8 yer

Sonbahar, İstanbul’u tadınca gezebileceğiniz en güzel aylardan birisi. Kışın zaman zaman soğuk yazın da çok sıcak olabiliyor. Oysa ki sonbaharda hem havalar çok sıcak olmuyor hem de parklar bahçeler muhteşem bir renk cümbüşüne dönüyor. İşte İstanbul’da Sonbahar’ın keyfini en iyi çıkabileceğiniz adresler...

Yemek için en iyi şehirler

Yemek için en iyi şehirler

Tarihi yerleri görmek, dinlenmek, denize girmek, kültür turu yapmak için seyahate çıkanlar olduğu kadar, farklı lezzetleri yerinde tatmak için yolculuk yapanlar da var. Hatta bu kişiler, gurme turu adı verilen lezzete dayalı seyahat programları bile yapıyorlar. Midesine düşkünlerin ülkemizde yemek yemek için gezebileceği en güzel şehirleri seçtik.

Sonbahar için yakın rotalar

Sonbahar için yakın rotalar

Instagram tutkunları şahane fotoğraflar çekmek için işte size güz fırsatı! Ne fırsatı dediğinizi duyar gibiyim. Giyin kırmızı montları, hırkaları, geçirin kafanıza şapkaları. İşte renk cümbüşü içinde şahane fotoğraflar çektirebileceğiniz Sonbahar manzaraları… Peki nerede? Kısa bir hafta sonu kaçamağı yaparak bu güzellikleri yerinde görüp like sayısını arttıracağınız şahane yürüyüşler de yapıp, oksijene doyacağınız yakın rotalardan seçmeler yaptım…

Hangi şehre hangi mevsimde gitmeli?

Hangi şehre hangi mevsimde gitmeli?

Hava şartları seyahatlerimizde beğeni seviyemizi oldukça etkileyen bir etken. Yazın gittiğinde müthiş keyif alacağın bir şehri, kışın gezdiğinde aynı tadı alamayabilirsin. Hele bazı şehirler var ki tam mevsiminde gitsen geri dönmek istemezsin. Dünyanın belli başlı şehirleri için gidilebilecek en ideal zamanları araştırdık.

Kamp çantası hazırlama yolları

Kamp çantası hazırlama yolları

Son zamanlarda kampçılığa olan ilgi arttı; ücretli - ücretsiz kamp alanlarında konaklayanlar çoğaldı. Çoğu insan arabayla gitmeyi tercih etse de uçakla, motorla, otobüsle veya otostopla gitmek de mümkün. Bu yazı da aslında daha çok ikinci grup için geçerli. Sırtımızda tüm evimizi taşımamamız için neleri almak, neleri bırakmak gerekiyor? Kamp çantası nasıl daha verimli kullanılır? Hadi başlayalım…

Kendi cihazını kendin getir (Bring Your Own Device – BYOD) nedir?

Kendi cihazını kendin getir (Bring Your Own Device – BYOD) nedir?

Teknolojik gelişmeler artık o kadar hızlandı ki her gün yeni bir gelişmeyle karşılaşabiliyoruz. Bu yeni gelişmelere de hemen yaratıcı bir isim ve ardından bir kısaltma bulunuyor. Gelişmeler hızlı olunca da bu teknolojileri yakalamak, adlarını ve kısaltmalarını öğrenmek gittikçe zorlaşıyor. Tabii bu gelişmelerin kimisi de oldukça karmaşık olduğundan anlaması biraz zor olabiliyor ama bugünkü konumuz, dilimize “kendi cihazını kendin getir” olarak çevrilen bring your own device (BYOD).

Azerbaycan'a vizesiz seyahat 1 Eylül'de başlıyor

Azerbaycan'a vizesiz seyahat 1 Eylül'de başlıyor

Vizesiz gidebileceğimiz destinasyonlara bir yenisi daha eklendi. Türk vatandaşları, 1 Eylül’den itibaren, 30 güne kadar sürecek gezileri için Azerbaycan’a vizesiz seyahat edilebilecek.

Bayram için son dakika otel fırsatları

Bayram için son dakika otel fırsatları

Gezip görmeli tatiller yapmak güzel tabii ama insan bazen hiçbir şeyi düşünmeden sadece deniz, kum ve güneşin keyfini sürdüğü bir tatile ihtiyaç duyuyor. Böyle durumlarda da devreye her şey dahil konseptli lüks oteller giriyor. Merak etme, bu yazıda okuyacağın otellerin hepsinde uygun fiyatlara konaklayabilirsin.

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı tatilleri

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı tatilleri

Eylül ayına girdik haliyle okul hazırlıkları da başladı. Bu yıl öğrenciler ilk defa sömestr ve yaz tatili dışında iki tatil daha yapacak. Bu da anne ve babalar için tatil programlarının değişmesi anlamına geliyor. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında hangi tatiller olacak? Bu tatiller için ne tür programlar yapılabilir?

x