İstanbul’a EN yakın gezilecek yerler

İstanbul’da yaşamak hem çok güzel yanları olan hem de çok zorlayıcı tarafları olan bir tecrübe. Trafik, kalabalık, gürültü her şehrin olumsuz ve zorlayıcı taraflarından olsa da İstanbul gibi bir metropolde bu etmenler bazen insanı sınıra kadar sürükleyebiliyor. İşte böyle anlarda da İstanbul’un güzel yanlarından biri devreye giriyor: konumu. İstanbul konumu dolayısıyla birçok doğal güzelliğe, temiz plaja ve tarihi destinasyonlara yakın. 2 ya da 3 saatlik araba yolculuklarıyla kendini denizin ya da doğanın kollarında bulabilirsin. İstanbul’dan çok bunaldıysan ve kendine güzel bir kaçamak arıyorsan bu liste tam sana göre.

Devamını Gör

Yurt Dışı Uçuşlarda Ülkelerin Uyguladığı Kurallar

Dünya olarak geçtiğimiz zorlu dönemi arkamızda bırakmaya çalışırken ülkeler de uçuş yasaklarını ve kısıtlamalarını kaldırmaya başladı. Yeni dönemin gerektirdiği yeni önlemleri her ülke ayrı ayrı belirliyor. Uçuşlara kabulünüz, varış veya aktarma ülkesine giriş yapmanıza imkân sağlayacak belgelere (vatandaşlık, oturum izni, çalışma izni, geçerli ve belirtilen sürelere uygun Covid-19 negatif test sonucu, seyahat izin belgesi vb.) sahip olmanıza, yetkililerin belirlediği şartlara, yaş grubunuza ve sağlık durumunuza göre değişebilir. Varış noktasında uygulanacak önlemler (karantina, zorunlu ve ücretli Covid-19 testi vb.) ve tüm gereksinimler için varış ülkesinin resmî kurumlarıyla iletişime geçmenizi öneririz. Seyahat etmek istediğiniz ülkeler için genel kural ve kısıtlamaları bu yazıda bulabilirsiniz.

Devamını Gör

Türkiye’nin EN büyük aqua parkları

Aqua park denilince kimimizin aklı çocukluğuna gidiyor, kimimizde daha önce gittiğimiz otellerdeki su kaydıraklarını düşünüyoruz. Evet ülkemizin güney kesimlerinde konumlanan otellerin çoğunun havuzunda su kaydırakları var ama tam kapasiteli bir aqua parkın keyfi de bambaşka oluyor. Çocukların çok sevdiği aqua parklar, biz yetişkinlerin de içindeki çocuğu harekete geçirebiliyor. Hadi gel yazın tadını en keyifli şekilde çıkarabileceğin Türkiye’nin en büyük aqua parklarını birlikte inceleyelim.

Devamını Gör

Dünyanın EN büyük gölleri

Dünyada büyüklükleriyle denize benzetilen, birden fazla ülkeye sınırı olan, çok sayıda canlıya hayat veren çok sayıda göl var. Seyahat rotasına farklı deneyimler katmak isteyenler ve göllerin büyüklüklerini merak edenler için dünyanın en büyük göllerini araştırdık.

Devamını Gör
x