2021’de EN çok seyahat hayali kurulan şehirler

2020 yılında seyahat alışkanlıklarımızda büyük değişiklikler yapmak zorunda kaldık. Özellikle yurt dışı seyahat planları olanlar, tüm planlarını iptal etmek zorunda kaldı. Ne yazık ki, yurt dışı seyahatlerimizi ne zaman için planlayabileceğimiz oldukça belirsiz. Hepimiz yurt dışında seyahate çıkabileceğimiz o ilk günü dört gözle bekliyoruz ve hayaller kuruyoruz. İşte Enuygun kullanıcılarının 2021 yılında seyahat hayali kurduğu şehirler.

Devamını Gör

Pandemi sürecinde uçak yolculuğu neden güvenli?

Uçaklar gerek kullanılan hava filtresi gerekse de ekstra olarak alınan tedbirler sayesinde güvenli seyahatin en önemli ulaşım aracı. Peki hangi özellikler uçakları; markete, kuaföre gitmekten ya da AVM’de dolaşmaktan daha güvenli hale getiriyor? Bu soruyu Harvard Üniversitesi bilim insanları sormuş ve bakın nasıl bir yanıt almış?

Devamını Gör

Sokağa çıkma yasağında nasıl seyahat edebiliriz?

Geçtiğimiz mart ayında başlayan pandemi süreci hepimiz için karışık geçti. Önce art arda yasaklar geldi, Haziran ayıyla birlikte yavaş yavaş eski düzenimize dönmeye geçtik. Bu arada hayatımıza HES kodu, Seyahat İzin Belgesi gibi daha önce alışık olmadığımız düzenlemeler de girdi. 1 Aralık Salı akşamı yürürlüğe giren kısıtlamalar nedeniyle hafta içi her gün saat 21:00 ile sabah 05:00 arası sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Hafta sonları ise cuma akşamı saat 21:00’den pazartesi sabahı saat 05:00’e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Yeni yasaklar, seyahat edecekleri nasıl etkileyecek?

Devamını Gör

HES Kodu Nasıl Alınır?

Ulaşım kısıtlamalarının yavaş yavaş kalkarak, normalleşme sürecine girmeye başladığımız şu günlerde Sağlık Bakanlığı ulaşım için geliştirdikleri yeni sistemi açıkladı. Hayat Eve Sığar projesi kapsamında sunulan HES kodları yurt içi seyahat için artık bir zorunluluk.

Devamını Gör
x