Yurt Dışı Uçuşlarda Ülkelerin Uyguladığı Kurallar

Dünya olarak geçtiğimiz zorlu dönemi arkamızda bırakmaya çalışırken ülkeler de uçuş yasaklarını ve kısıtlamalarını kaldırmaya başladı. Yeni dönemin gerektirdiği yeni önlemleri her ülke ayrı ayrı belirliyor. Uçuşlara kabulünüz, varış veya aktarma ülkesine giriş yapmanıza imkân sağlayacak belgelere (vatandaşlık, oturum izni, çalışma izni, geçerli ve belirtilen sürelere uygun Covid-19 negatif test sonucu, seyahat izin belgesi vb.) sahip olmanıza, yetkililerin belirlediği şartlara, yaş grubunuza ve sağlık durumunuza göre değişebilir. Varış noktasında uygulanacak önlemler (karantina, zorunlu ve ücretli Covid-19 testi vb.) ve tüm gereksinimler için varış ülkesinin resmî kurumlarıyla iletişime geçmenizi öneririz. Seyahat etmek istediğiniz ülkeler için genel kural ve kısıtlamaları bu yazıda bulabilirsiniz.

Devamını Gör

Ehliyetler de kimlik kartlarına ekleniyor

Bazı ülkelere pasaportsuz bile giriş yapabildiğimiz çipli kimlik kartlarının içine artık ehliyet bilgileri de yerleştirilecek. Böylece sadece kimlik kartı taşımamız yeterli olacak. Çipli kimlik kartlarına bakın başka hangi bilgilerimiz eklenecek.

Devamını Gör

Pegasus'tan indirimli otopark hizmeti

Pegasus Havayolları otomobiliyle havaalanına gelen yolcular için kolaylık sağlıyor. Pegasus yolcuları İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Havalimanlarında indirimli otopark hizmetinden yararlanabilirler.

Devamını Gör

Akdeniz'in EN güzel yemekleri

Türkiye’nin en çok turist çeken bölgelerinden biri olan Akdeniz bölgesi sadece gezilecek görülecek yerleriyle değil, lezzetleriyle de ünlü. Yöresel lezzetlere düşkün olanlar için Akdeniz bölgesinin en güzel yemeklerini listeledik.

Devamını Gör
x