Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
Bu yaz komşu Yunanistan’ı keşfetmek için 7 neden

Bu yaz komşu Yunanistan’ı keşfetmek için 7 neden

Ege’nin karşı kıyısındaki komşumuz Yunanistan’da başta nefis lezzetler olmak üzere pek çok konuda hiç yabancılık çekmeden tatil yapabilirsiniz. Bir sonraki yaz için planlara şimdiden başlayanlar veya fazla uzaklara gitmeden kısa bir hafta sonu tatilinin hayalini kuranlar için Yunanistan’la ilgili birkaç önerimiz var.

Onur Air, Ohrid ve Alanya uçuşlarına başlıyor

Onur Air, Ohrid ve Alanya uçuşlarına başlıyor

Yaz sezonu için turistlerin talep gösterdiği bölgelere havayolları da ya yeni seferler koyuyor ya da sefer sayısını arttırıyor. Onur Air de, Makedonya'nın en turistik bölgesi Ohrid ile Alanya Gaziapaşa uçuşlarına başlıyor. 15 Nisan'da Ohrid'e haftada bir gün uçacak. 25 Nisan'da ise Alanya seferlerine başlayacak.

Uçağa zamanında yetişmek için 7 taktik

Uçağa zamanında yetişmek için 7 taktik

Hangi amaçla olursa olsun bir yere seyahat ederken isteyeceğimiz son şey uçağı kaçırmaktır. Zamanında havalimanında olmak ve yeni uçak bileti için boş yere fazladan para ödememek için bu taktikleri uygulayabilirsiniz.

Ryanair Türkiye uçuşlarına başlıyor

Ryanair Türkiye uçuşlarına başlıyor

Avrupa'nın ucuz uçak biletleriyle ün salmış havayolu şirketi Ryanair, Haziran ayında Türkiye uçuşlarına başlıyor. İlk olarak İrlanda'nın başkenti Dublin'den ve Slovakya'nın başkenti Bratislava'dan Dalaman'a karşılıklı olarak uçacak.

Sadece kimlikle gidilebilecek 3 ülke 6 şehir

Sadece kimlikle gidilebilecek 3 ülke 6 şehir

Yurt dışına gitmek için pasaportunuzun olması şart değil. Sadece kimlik kartınızla da gezebileceğiniz çok güzel şehirler var. Türk vatandaşlarının bu şehirlere ilgi göstermesinde turistik ve tarihi yerlerinin yanı sıra pasaporta ve vizeye gerek duymadan, kolayca gidiliyor olmasının etkisi çok. Pasaport ve vize işlemleri hem zaman alıyor hem de oldukça masraflı. Bu nedenle sadece kimlik kartıyla seyahat edilebilmesi büyük bir avantaj sağlıyor” dedi. İşte, sadece kimlik kartınızla gidebileceğiniz 6 şehir...

Krediyi kısa vadeli kullanın faizi az ödeyin

Krediyi kısa vadeli kullanın faizi az ödeyin

Kredide faiz oranlarının yükseldiği şu günlerde doğru vade tercihi kredi maliyetinde çok önemli. İhtiyaç kredilerinde aylık taksitler bütçenizi çok zorlamayacaksa, 24 ay vadeli krediler daha az faiz ödediğiniz için daha düşük maliyetli oluyor. Örneğin %1,48 %1,49 gibi bir orandan aylık 515 TL taksitle 24 ay vadeli 10.000 TL kredi alabilir ve toplamda 12.500 TL geri ödersiniz. Ancak aynı tutarlı krediyi aynı oranla 48ay vadeli alırsanız toplamda 15.000 TL geri ödemeniz gerekiyor.

Ev satın almak için doğru zaman mı?

Ev satın almak için doğru zaman mı?

Konut kredisi kullanarak ev satın almak isteyenlerin kafalarının karışık olduğunu biliyoruz. Çünkü faiz oranları geçtiğimiz yıllara nazaran yüksek. Ancak böyle bir ortamda beklemek mi yoksa ev satın almak mı doğru? Siz de şu sıralar karar vermekte zorlanıyorsanız bu yazımıza mutlaka göz atın.

Kutup ışıklarıyla ilgili merak edilen 5 şey

Kutup ışıklarıyla ilgili merak edilen 5 şey

Pek çok kişi için gökyüzünde beliren renkli ışıklardan çok daha fazlası olan kutup ışıkları her dönemde ilgi çekmeyi başaran ender doğa olaylarından biri. Peki, genellikle kutuplara yakın bölgelerde görülen bu ışıklar nasıl meydana geliyor ve özellikleri neler?

Tapunu ve evini e-devletten 3 boyutlu kontrol imkanı

Tapunu ve evini e-devletten 3 boyutlu kontrol imkanı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, evlerimizi 3 boyutlu izleme imkanına sahip olabileceğimiz yeni projesini tanıttı. Buna göre e-devlet üzerinden Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) giriş yaparak konutların içini ve dışını 3 boyutlu görebilme imkanına sahip olunabilecek. Ankara'nın bir ilçesinde pilot olarak başlanan bu proje sayesinde satın aldığınız ya da alacağınız evin, binanın hangi katında hangi cephesinde olduğunu da rahatça görebileceksiniz. Böylece sık sık rastlanan ev karışmalarının da önüne geçilmiş olacak.

x