Dünyanın EN büyük gölleri

Dünyada büyüklükleriyle denize benzetilen, birden fazla ülkeye sınırı olan, çok sayıda canlıya hayat veren çok sayıda göl var. Seyahat rotasına farklı deneyimler katmak isteyenler ve göllerin büyüklüklerini merak edenler için dünyanın en büyük göllerini araştırdık.

Devamını Gör

Yurt Dışı Uçuşlarda Ülkelerin Uyguladığı Kurallar

Dünya olarak geçtiğimiz zorlu dönemi arkamızda bırakmaya çalışırken ülkeler de uçuş yasaklarını ve kısıtlamalarını kaldırmaya başladı. Yeni dönemin gerektirdiği yeni önlemleri her ülke ayrı ayrı belirliyor. Uçuşlara kabulünüz, varış veya aktarma ülkesine giriş yapmanıza imkân sağlayacak belgelere (vatandaşlık, oturum izni, çalışma izni, geçerli ve belirtilen sürelere uygun Covid-19 negatif test sonucu, seyahat izin belgesi vb.) sahip olmanıza, yetkililerin belirlediği şartlara, yaş grubunuza ve sağlık durumunuza göre değişebilir. Varış noktasında uygulanacak önlemler (karantina, zorunlu ve ücretli Covid-19 testi vb.) ve tüm gereksinimler için varış ülkesinin resmî kurumlarıyla iletişime geçmenizi öneririz. Seyahat etmek istediğiniz ülkeler için genel kural ve kısıtlamaları bu yazıda bulabilirsiniz.

Devamını Gör

İstanbul’a yakın EN sevilen 12 trekking rotası

Metropolde yaşamanın en sıkıntılı yönlerinden biri doğayla uzaklaşmak. Konumu sebebiyle ortasından boğaz geçen İstanbul’da her yıl yeşil alan kaybı artarken İstanbul’da yaşayanların yeşil alanda vakit geçirme ihtiyaçları aynı kalıyor. Doğayla, yeşille ve sakinlikle buluşmanın keyifli yollarından biri olan trekking içinse İstanbul’a yakın hala çok yer var. Bunların en sevilenlerini senin için toparladım. Çantanı, ayakkabılarını, batonunu al gel de başlayalım!

Devamını Gör

İstanbul’un EN güzel manzaralı restoranları

İstanbul’un güzellikleri saymakla bitecek gibi değil elbette ama bu şehrin en güzel yanlarından biri baktıkça insanın içine huzur veren manzarası. Tarihi yarımada, Haliç, iki kıtayı birbirine kavuşturan köprüler, Kız Kulesi ya da boğazın o narin hali… Hangi manzaraya karşı bakarsan bak, farklı anlamlar ve unutulmayacak dakikalar yaşayabilirsin. İstanbul’un manzaralarının tadının en güzel çıktığı yerler de tabii ki bu manzaralara karşı konumlanmış restoranlar. Senin için İstanbul’un her iki yakasında da en güzel manzaraları sunan restoranları listeledim.

Devamını Gör
x