Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
Mayıs'ta 6 gün tatil fırsatı

Mayıs'ta 6 gün tatil fırsatı

Gezip görmek için en güzel dönemlerden biri olan Mayıs ayı geliyor. Üstelik tatilleriyle birlikte. Bu yıl hem 1 Mayıs hem de 19 Mayıs resmi tatillerini, hafta sonuyla birleştirerek keşfedebileceğiniz en avantajlı fırsatlar...

Kredi kullanmak için bilmeniz gereken 7 şey

Kredi kullanmak için bilmeniz gereken 7 şey

Nakde ihtiyacınız olduğunda, ev, otomobil gibi pahalı şeyler almak istediğinizde kredi kullanmak büyük kolaylık sağlıyor. Kredi kullanarak hayal bile edemeyeceğiniz evi ya da otomobili satın alabilirsiniz ya da hayallerinizi süsleyen bir düğün yapabilirsiniz. Ancak herkes kredi kullanamıyor. Bankaların kredi kullandırırken dikkat ettikleri ayrıntılar var. Bu yüzden günün birinde ben de kredi kullanabilirim derseniz ya da kredi kullanmayı düşünürseniz aşağıda vereceğim ayrıntılara önem verin. Nedir bunlar?..

Ayda 2.000 TL'ye 145.000 TL konut kredisi

Ayda 2.000 TL'ye 145.000 TL konut kredisi

Konut kredisi kullanmak isteyenler en çok aylık taksit tutarlarını merak ediyor. Borcu uzun vadeye yaydığınız için ister istemez toplam geri ödemeleriniz yükselebiliyor. Ancak kira yerine biraz daha ekleyeyim, kendi evimin taksitini ödeyeyim diyenler için konut kredisi kullanmak iyi bir seçenek. Bazı bankalarda hala %1’in altında olan konut kredisi faiz oranlarına göre, örneğin ayda 2.000 TL taksitle 145.000 TL konut kredisi kullanabilirsiniz.

Dünyanın en güçlü pasaportları (2017)

Dünyanın en güçlü pasaportları (2017)

Sadece pasaportunuzla dünyanın neredeyse tüm ülkelerine gitmeyi herkes arzular. Bu konuda Türkiye olarak Avrupa ve ABD, Kanada gibi ülkelere maalesef vizesiz gidemiyoruz. Oysa ki bazı ülke pasaportu kullananlar bu konuda çok şanslı. İşte pasaport index’in 2017 verilerine göre dünyanın en güçlü pasaportları.

2017 seyahat modası

2017 seyahat modası

Seyahatlerinde sadece rahat ve kullanışlı kıyafetler giymek isteyenler olduğu gibi modayı yakından takip edenler de var. Modayı yakından takip edenler için bu yıl bavuldan çantaya, ayakkabıya hatta bluzlara kadar değişik ve özel tasarım eşyalar çok. Nedir bunlar?

Vize istemeyen 10 Avrupa ülkesi

Vize istemeyen 10 Avrupa ülkesi

Evraklar, formaliteler derken vize almak bir çok kişi için zor gelebiliyor. Bir de en az 100 Euro gibi bir rakamı gözden çıkarmak gerekiyor. Oysa ki bazı Avrupa ülkeleri Türklerden vize istemiyor. İşte vizesiz de seyahat edebileceğiniz 10 Avrupa ülkesi...

Yüksek maaşlarıyla çalışmak için en iyi 10 ülke

Yüksek maaşlarıyla çalışmak için en iyi 10 ülke

Bir ülkede çalışanlara ödenen ortalama maaşlar aynı zamanda ülkenin genel yaşam standartlarını belirleyen en önemli faktörlerden biri. Peki, dünyada çalışanlara en fazla maaş ödenen ülkeler hangileri dersiniz?

Rusya'nın Vladivostok şehrine vizesiz seyahat

Rusya'nın Vladivostok şehrine vizesiz seyahat

Rusya’nın Uzakdoğu bölgesinde bulunan Çin ve Kuzey Kore sınırındaki liman şehri Vladivostok’a vizesiz seyahat imkanı doğdu. Rusya Başbakanı Medvedev aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülke vatandaşlarının bu şehri vizesiz gezmesine olanak sağlayan kararnameyi imzaladı. Buna göre sadece pasaportunuzla bu Rus liman kentini ziyaret edebilirsiniz.

Dünyanın en güzel 5 şehir plajı

Dünyanın en güzel 5 şehir plajı

Göz alabildiğine uzanan ince kumlar ve mavinin her tonunu gözler önüne seren muhteşem bir deniz... Bu ikili genellikle büyük şehirlerden uzak bölgelerde bulunur gibi gelse de bazı yerlerde şehrin tam kalbinde karşınıza çıkabilir. Dünyanın en güzel şehir plajlarını nerede görebilirsiniz?

x