Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
Bayram tatili için yakın yer önerileri

Bayram tatili için yakın yer önerileri

Bayram tatili birleştirmelerle 10 güne çıkınca haliyle herkesi tatlı bir telaş sardı. Aslında uzun süreli tatil yapmak isteyen ya da yurt dışına çıkmak isteyenler çoktan bayram tatilini birleştirerek program yapmıştı ama bayramda hem eş dost aile ziyaretleri yapalım hem de birkaç gün de olsa tatil yapalım diyenler varsa onlar için yakın yerler önereceğiz.

Vizesiz Singapur’un yollarına düşmek için 7 harika neden

Vizesiz Singapur’un yollarına düşmek için 7 harika neden

Dünya üzerinde öyle bir yer düşünün ki otobüslerde bir şeyler yemek ve içmek, belirli alanların dışında sigara kullanmak hatta sakız çiğnemek ve ticaretini yapmak bile yasak olsun. Neredeyse her şeyin belirli kurallara bağlandığı Singapur’da tüm bu yasaklar başta biraz zorlayıcı gibi görünse de ülkede tanık olacağınız akıl almaz düzenli yaşam karşısında şaşırıp kalabilirsiniz. Üstelik uzun ve yorucu vize işlemleriyle uğraşmadan, sadece uçak biletinizi alarak keşfe çıkabileceğiniz Singapur’a gelmek için pek çok neden sayılabilir.

Artan faiz oranları konut kredisi taksitlerini ne kadar etkiledi?

Artan faiz oranları konut kredisi taksitlerini ne kadar etkiledi?

Geçtiğimiz yıl gerek Emlak Konut gerekse de bankaların yaptığı konut kredisi kampanyaları sonrasında bankalar da faiz oranlarını %0,85’e kadar düşürmüştü. Uzun bir süre pek çok bankada konut kredisi faiz oranları %1’in altında kaldı. Şimdi ise artık pek çok banka konut kredisinde 120 ay vadede faiz oranlarını %1’in üzerinde tutuyor. Peki bu faiz artışı aylık kredi taksitlerini nasıl etkiledi?

Tezatlar adası Santorini

Tezatlar adası Santorini

En çok gitmek istediğim ancak en çok da hayal kırıklığına uğradığım ada Santorini oldu. Santorini adasını fotoğraflardaki o beyaz boyalı mavi kubbeli binalarından tanıyoruz. Ama adada bu fotoğrafların dışında bir de tepeden bakacağınız Ege manzarası dışında yapacak çok fazla bir şey yok. Volkanik bir adayı bu hale getirmeleri büyük başarı yani hem turistik yapıp hem de şirin bir ada formatına sokmak kolay bir iş değil. Tam bir tezatlar adası. Bir yandan evlerin güzelliğine bakıp hayran kalıyorsunuz, öte yandan daracık sokaklarda turist kalabalığı içinde yürürken zorlanıyorsunuz. Kafanızı çevirdiğinizde ise kurak bir ada karşılıyor sizi.

Eğlence adası Mikonos

Eğlence adası Mikonos

Modaya uyalım dedik, eşim ve oğlumla beraber Yunan adaları turu yaptık. Mikonos bizim ikinci durağımızdı. Öncelikle şunu söylemekte yarar var. Yunan Adaları ne çok güzel, ne de çok ucuz. Yani büyük hayaller kurarak giderseniz beklentinizi karşılamayabilir. Neticede aynı denizin insanlarıyız. Yani Ege kıyılarımızda muhteşem denizi olan yerlerimiz var. Ve de fiyatlar hem çok fazla turist çektiği hem de euro olduğu için oldukça yüksek.

Uçak yolculuğu ile ilgili şaşırtıcı 8 gerçek

Uçak yolculuğu ile ilgili şaşırtıcı 8 gerçek

Yerden metrelerce yüksekteyken yediklerimizin ve içtiklerimizin tadının değiştiği veya pilotların uçuş sırasında zaman zaman uyuyabildiklerini biliyor muydunuz? Uçaklarla seyahat ederken sıklıkla yaşadığımız ama çoğu zaman fark etmediğimiz pek çok durum var.

Dünyanın en zengin 10 ülkesi

Dünyanın en zengin 10 ülkesi

Ülkelerin ekonomik anlamda büyüklüğünün göstergelerinden biri olan gayrisafi yurt içi hasıla sıralamasına göre dünyanın en zengin 10 ülkesi arasına nereler girdi dersiniz? İsviçre, Lüksemburg ve Norveç gibi Avrupa ülkelerinin bulunduğu listede son yılların yükselen Körfez ülkeleri de var!

Ortadoğu’nun yükselen yıldızı Doha

Ortadoğu’nun yükselen yıldızı Doha

Sıcakkanlı Körfez kenti Doha, gökdelenleri, deniz kıyısındaki beş yıldızlı otelleri, uluslararası mutfak sahnesinde nam salmış birbirinden iddialı Michelin yıldızlı şeflerin imzasını taşıyan restoranları, plajları, yanıbaşında düzenlenen çöl gezileri ve sunduğu lüks tatil olanaklarıyla dünyanın en albenili destinasyonlarına meydan okuyor.

%1,19'dan başlayan ING Kredi

%1,19'dan başlayan ING Kredi

ING Bank yaklaşan bayram öncesinde Kişiye Özel Faiz Oranlı Kredi kampanyasıyla kredi fırsatı sunuyor. Kampanyadaki en düşük faiz oranı %1,19. Üstelik kredi notunuz en düşük faiz oranından faydalanacak kadar yüksekse kredinizi şimdi alıp 2018 de taksit ödemesine başlayabilirsiniz. 48 ay vade ve 50.000 TL’ye kadar kredi kullanabileceğiniz bu kampanya da faiz oranı %1,19 ve %1,39 arasında değişiyor. Hesaplamaları en düşük faiz oranına göre yapacağım. Örneğin %1,19 faizle aylık 289 TL’ye 48 ay vadeli 10.000 TL kredi alabilirsiniz.

x