Tüm detaylarıyla Anıtkabir gezi rehberi

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarının yer aldığı Anıtkabir, bizim için oldukça değerli. Özellikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi Türkiye Cumhuriyet tarihi için büyük önem arz eden tarihlerde Anıtkabir’i ziyaret etmek içinde bambaşka duygular uyandırmayı başarıyor. Senin için hazırladığım yazıda bu çok özel anıt mezar hakkında merak ettiğin tüm detayları bulabilirsin.

Devamını Gör

Türkiye’nin huzur dolu 18 sakin şehri

Sakin şehir ya da cittaslow hareketini daha önce duymuş muydun? Duymadıysan yeni bilgiler keşfetmeye hazır ol. Eğer daha önce duyduysan da bu yazıda yeni şeyler keşfedeceğinin sözünü veriyorum. Hadi başlayalım.

Devamını Gör

Türkiye’nin gastronomi şehirleri

Daha önce yalnızca yemek yemek için yolculuğa çıktın mı? Çıkmadıysan bunu hayatında bir kez de olsa mutlaka yapmalısın. Ne şanslıyız ki ülkemizde bu tür gastronomi seyahatlerini gerçekleştirebileceğin onlarca rota seni bekliyor.

Devamını Gör

Dünyanın EN zengin 15 ülkesi

Dünya üzerindeki en zengin ülkeler her zaman merak edilen bir konu. Ülkelerin zenginlikleri belirlenip listelenirken gayri safi yurt içi hasıla verileri göz önünde tutuluyor. GSYİH olarak kısaltılan gayri safi yurt içi hasıla; ülkenin ihracat gelirleri, ekonomik gelirleri, tüketim oranı ve 1 yıl içinde ürettiği mal ve hizmetlerin değeriyle belirleniyor. Bu değerlerin ülke nüfusuna bölünmesiyle de kişi başına düşen milli gelir elde ediliyor. Peki 2021 yılında kişi başına düşen gayri safi yurt içi hasılaya göre dünyanın en zengin ülkeleri hangileri?

Devamını Gör