Dünyanın en önemli balmumu müzesi olarak bilinen ve her yıl Londra, New York, Tokyo gibi şehirlerde çok sayıda ziyaretçiyi çeken Madame Tussauds Müzesi İstanbul'da ziyarete açıldı. Yerli ve yabancı birçok ünlünün balmumu heykellerini görebileceğiniz müzede en fazla ilgi gören heykellerden biri de Atatürk'e ait.

Yıldızlar Beyoğlu'nda

İstiklal Caddesi'nde bulunan Grand Pera'da ziyarete açılan Madame Tussauds Müzesi'nde Atatürk heykelinin yanı sıra Arda Turan, Hidayet Türkoğlu, Rihanna ve Brad Pitt gibi birçok ünlünün balmumu heykellerini görmek mümkün. Hollywood yıldızlarıyla fotoğraf çektirin Müzede Hollywood'un en sevilen oyunvularıdan Julia Roberts, Johnny Depp ve Leonardo Dicaprio'nun heykelleriyle selfie çekebilirsiniz. 

En sevilen şarkıcılar da müzede

İstanbul'da açılan Madame Tussauds Müzesi'nde Beyonce Lady Gaga, Elvis Presley gibi yabancı dünya starlarıyla veya Zeki Müren, Fuat Güner, Mazhar Alanson ve Özkan Uğur gibi ülkemizin ünlü sanatçılarından bazılarını hiç olmadığı kadar yakından görme şansınız var. Üstelik müzeyi turladıktan sonra Beyoğlu, Galata ve Karaköy gibi son yıllarda şehrin en popüler kafe ve restoranlarının bulunduğu yerleri de dolaşabilirsiniz.

Madame Tussauds İstanbul'da

Einstein ile tanışın

Müzenin Fransız asıllı kurucusu Madame Tussauds'un heyekelinin yanında Albert Einstein, Leonardo Da Vinci, Steve Jobs, Mozart ve Yaşar Kemal gibi müzik, sanat ve edabiyat dünyasının en önemli isimlerine ait heykelleri de burada görmek mümkün.

Madame Tussauds İstanbul'da

Başka nerelerde var?

Londra merkezli Madame Tussauds Müzesi'ni dünyada çok sayıda yerde ziyaret etmek mümkün. Berlin, New York, Sidney, Hong Kong, Pekin, Viyana ve San Francisco gibi farklı şehirlerde müzeyi gezebilirsiniz. İstanbul'a uçup Madame Tussaud Müzesi'ni daha yakından keşfetmek isterseniz hemen şehre en uygun uçuşlara göz atın. Üstelik şehirde hiç para ödemeden gezebileceğiniz müzeler de var. İstanbul'un ücretsiz müzelerinin listesine göz atmak için tıklayın.

Madame Tussauds İstanbul'da

Murat Ekinay
733 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.