İnsana pamuk tarlalarında yürüyormuş hissi bırakan Pamukkale’nin bir benzerinin Bolu’da da olduğunu biliyor muydun? Üstelik beyaz cennetin etrafı ormanlarla kaplı. Şimdilerde ise yağan karla tam bir pamuk tarlasını andırıyor.

Çocukluğumdan beri Pamukkale’yi görmek beni heyecanlandırır. Suyun beyazlatıcı özelliği, bu bölgeyi dünyada eşi benzeri olmayan bir yere çevirmiş. Ancak Batı Karadeniz’de de böyle yerlere sahip olmak ülkemiz için büyük zenginlik.

İçindekiler

Sıcak su dolu havuzları var

Bolu, Mudurnu yolu üzerinde Çepni Köyü’ndeki Akkaya Travertenleri, yaz kış 20 derecenin üzerindeki sıcak suyuyla dikkat çekiyor. Kışın ısınmak yazın da serinlemek için suya giren insanlar görmek mümkün. Beyaz cennet Akkaya’yı hele bir de bu mevsim görün. Abant ve çevresi bu hafta beyaza büründü. Kar yağınca enfes bir manzara Akkaya’nın da etrafındaki ormanlar beyaz örtüyle kaplandı. Travertenlerin büyülü görüntüsüne şimdi bir de karlarla kaplı manzara eşlik ediyor.

Doğu ve batı uzunluğu 250 metre olan Akkaya Travertenleri çevresinde piknik yapılabilecek alanlar ve bu güzel manzarayı seyredebileceğin seyir terasları var. Bölgeye yakın başka doğal oluşum alanları da bulunuyor.

akkaya1

Uçak Bileti

Çevredeki doğal güzellikler görülmeye değer

Abant, Gölcük, Mudurnu bir de Akkaya’ya muhteşem bir Bolu yolculuğu yapmaya ne dersin? Bolu İstanbul’a yaklaşık 250 km uzaklıkta. Abant yolu üzerinde her bütçeye ve her zevke uygun oteller var. Gölün çevresindeki büyük 5 yıldızlı oteller yenilenmiş. Ancak yol üstünde farklı konsept ve mimaride çok sayıda otel açılmış. Bolu otelleri sayfamızdan karşılaştırma yapabilirsin.

Bolu’da Abant kadar hatta ondan daha çok sevdiğim bir başka yer de Gölcük. Gölün etrafını kolayca yürüyerek gezebiliyorsun. İstersen golf arabalarını da kiralayabilirsin. Meşhur hatıra fotoğraflarının çekildiği ahşap yapının karşısında sen de bir kare çektirmeye ne dersin? Kayak yapmak istiyorsan da Türkiye'nin en iyi kayak bölgelerinden biri olan Kartalkaya'ya çıkabilirsin.

gölcük


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1354 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN