Kurban Bayramı'nda 2,5 gün izin al 9 gün tatil yap!

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Kurban Bayramı, Google aramalarında en çok aranan kelimelerin arasına girince haliyle merak ettim. Ben de yaz bitmeden ufak bir kaçamak tatili nasıl yapabilirim diye düşünüyordum. Bu sene Kurban Bayramı arifesi, 23 Eylül Çarşamba gününe denk geliyor. Dolayısıyla Pazartesi, Salı ve Çarşamba yarım gün yani 2,5 gün izin alarak ve hafta sonlarını birleştirip, 9 günlük uzun bir tatile çıkabilirsiniz. Üstelik Antalya, Marmaris, Fethiye, Bodrum, Kıbrıs gibi yazın hala çok keyifli yaşandığı yerlere giderek.

Bilet fiyatları nasıl?

Peki ya bilet fiyatları… Enuygun’dan bilet fiyatlarına göz attım, uygun fiyatlı bilet bulmak mümkün. Örneğin gidiş dönüş her şey dahil İstanbul'dan İzmir’e 145 TL’ye Alanya’ya 189 TL’ye bilet bulabildim. Peki ya nereye gitmeli? Eylül ayı özellikle de Eylül’ün son günlerinde size Kemer, Alanya, Marmaris, Fethiye. Akyaka, Didim, Datça hatta Bodrum’u önerebilirim.

 

Nerelere gitmeli?

Bence Eylül ayı buralarda deniz keyfi sürmenin en güzel zamanları. Alanya ve Kemer’de otel seçeneği çok. Antalya’nın Belek, Side, Kaş gibi yerlerine de gidebilirsiniz. Fethiye ve Marmaris için de uygun fiyatlı otel bulmak çok zor olmaz. Ama Kurban Bayramı’nda bir yığılma olacağı kesin. Bu yüzden uçak biletiniz gibi otel rezervasyonunuzu da şimdiden yaptırın. Aşağıya Kurban Bayramı tatili için gidebileceğiniz yerlerin otellerinin sayfalarından linkler koyacağım. Tıklayıp otellere göz atıp kararınızı verin. Benim favorim Datça, Kaş, Fethiye ve Bodrum. Ancak siz otel ve uçak bileti fiyatlarına bakıp ona göre karar verin. Bütçenizi de arkadaşlarınızı da ona göre ayarlamakta fayda var.

Kemer otelleri 

Alanya otelleri

Kaş otelleri

Side otelleri

Datça otelleri

Fethiye otelleri

Marmaris otelleri

Bodrum otelleri

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar