• Anasayfa
  • Bilgi
  • Kredi ödemelerini geciktirenlere açma kapama ücreti!

Kredi ödemelerini geciktirenlere açma kapama ücreti!

tugbahacibayramoglu

Bankalar kredi taksidini en fazla bir hafta geciktiren vatandaşın banka hesabına bloke koyup açma kapama ücreti almaya başladı.

Önceleri kredi taksidi gecikmelerinde sadece gecikme faizi alan bazı bankalar, artık 1 haftalık gecikme sonrası hesabı bloke ediyor ve yeniden açma kapama ücreti alabiliyor. Gecikme faiziyle birlikte 40 ya da 50 TL'leleri bulan bu ücretlere dikkat! Kredi ödemelerinde birkaç günlük bir gecikme de olsa hesabınızı kontrol etmeyi unutmayın. Kredili mevduatla ilgili bir başka yazımızı da okuyarak ayrıntılı bilgi sahipi olabilirsiniz.

İçindekiler

Şikayetler 400 bini geçti

Bu konuyla ilgili Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK'ya şikayetlerinin 400 bini aştığı açıklanırken yasada bu kesintilere dair yasaklama bulunmadığını vurgulandı. Ancak dava açan tüketicilerin büyük bölümünün davaları kazandığını hatırlatalım. Böyle bir durumla karşılaşırsanız ilk olarak bankanıza itiraz edebilirsiniz. Bazen bankalar itirazları değerlendirip kesintiyi kaldırabiliyor. Hemen hatırlatalım kredilerinizle ilgili gecikmeleriniz ilk olarak Kredi Kayıt Bürosu kayıtlarına geçer. Bu konuyla ilgili bilgi almak istiyorsanız kredi kayıt bürosu yazımızı okuyabilirsiniz.

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1293 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN