Razaman ayı iftarıyla sahuruyla özellikle market harcamalarının en yüksek olduğu aylardan biridir. Hemen arkasından gelen Ramazan bayramı nedeniyle de market harcamaları diğer aylara göre bir hayli yükselir. Bu durumu değerlendiren bankalar da kredi kartlarında özellikle market harcamalarına yönelik Ramazan kampanyaları yaptılar.

Bonus’tan 50 TL

Garanti Bankası Bonus kartta 18 Ağustos’a kadar farklı günlerde ve tek seferde bonus üyesi market  veya akaryakıt harcamalarında ikinci, üçüncü ve dördüncü harcamaya 100 lira, beşinci harcamaya da 35 lira olmak üzere toplamda 50 TL bonus veriyor. Tüm Bonus kartlar, Money ve Flexi kartlar için geçerli kampanyaya katılmak için RAMAZAN yazıp 3340’a SMS göndermeniz gerekiyor. Unutmayın kampanyada kazandığınız parayı 25 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında kullanmanız gerekir.

World Card'dan gıda ve akaryakıta 50 TL

Yapı Kredi Bankası’nın World üye işyerlerinde geçerli olacak kampanyasında Yapı Kredi kartları, Albaraka, Anadolu Bank, TEB ve Vakıfbank wordcard sahipleri gıda ve akaryakıt sektöründe yapılacak 5 adet 100 lira ve üzeri alışverişe 50 lira worldpuan kazanıyor. Harcamalardan en az birinin mutlaka market harcaması olması gerekiyor.  Kampanyaya katılmak için RAMAZAN yazıp boşluk bırakarak kartınızın son altı hanesini 3160’a göndermeniz gerekiyor. Vakıfbank Worldcard sahipleri ise 6635’e RAMAZAN yazıp SMS göndermeniz gerekiyor.

Cardfinans'tan 75 lira parapuan

Finansbank’ın 19 Ağustos’a kadar farklı günlerde ve tek seferde yapacağı 4 adet 75 lira ve üzeri market alışverişine 75 lira parapuan hediye ediliyor. 13 Temmuz’da başlayan kampanyadan faydalanmak için cep telefonundan RAMAZAN yazıp 2273’e SMS göndermeniz gerekiyor.  Bu kampanya sadece market ve gıda alışverişlerinde geçerli.

Axess'ten 40 lira chip para

Akbank’ın Axess karta yönelik düzenlediği Ramazan kampanyası Axess üye işyeri olsun olmasın chip para veriyor.  Bu kampanyada 100 lira ve üzeri 5. alışverişe 40 lira chip para kazanabilirsiniz. Bu kampanyaya katılmak için RAMAZAN yazıp 4566’ya SMS göndermeniz gerekiyor.

Kredi kartı kullanımında katılım koşullarına çok dikkat etmelisiniz. Kampanyalara mutlaka sms ile başvurmanız gerekiyor. Aksi taktirde bu harcamaları yapsanız bile para kazanamazsınız.  Bazı bankaların üye işyeri zorunluluğuna da dikkat etmenizi tavsiye ederim...

 

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu

Tuğba Hacıbayramoğlu
2335 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.