Kredi kartını akaryakıtta kullanıyoruz

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Kredi kartıyla yaptığımız harcamaların büyük bölümünü akaryakıt giderleri oluşturuyor. 2013 yılının ilk 7 ayında kredi ve banka kartlarıyla 26 milyar liralık akaryakıt harcaması yapıldı. Akaryakıtın kredi kartı ile alınmasının en büyük sebeplerinden biri de kampanyalar.

Kart işlemlerinin yüzde 10,2’si akaryakıta

Enerji Piyasası Düzenleme ve Denetleme Kurumu (EPDK) verilerine göre, kredi ve banka kartlarının yaygınlaşması ve alışverişte sağladığı avantajlar dolayısıyla akaryakıt tüketiminde kart kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Sabah gazetesinde yer alan habere göre ocak ayında kredi kartıyla yapılan işlemlerin yüzde 10,2'si, banka kartıyla yapılan işlemlerin ise yüzde 6,98'i akaryakıt bayileri tarafından gerçekleştirildi.

Kampanyalara dikkat!

Her ay benzer oranlarla yapılan harcamalar sonuncunda yılın 7 ayında kredi ve banka kartıyla akaryakıt için yapılan harcama 26,05 milyar lirayı buldu. Kartlarla yapılan harcamaların yaklaşık olarak her 10 lirasından 1 lirasını akaryakıt harcamaları oluşturdu. Ben de özellikle akaryakıt harcamalarında mutlaka kredi kartı kullanıyorum. Ancak kampanyalara da çok dikkat ediyorum.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2044 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar