Kredi kartından taksitle MTV ödemesi

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

2014 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ilk taksit ödemeleri başladı. MTV ödemelerinizi 31 Ocak'a kadar kredi kartlarınızla taksitle yapabilirsiniz. Aracınızın MTV ödemesini sorgulamak ya da kredi kartıyla ödeme yapmak için www.gib.gov.tr adesini tıklamanız yeterli. Buradan ruhsat bilgilerinizle birlikte MTV ödemenizi sorgulayabilir, dilerseniz taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Gelin hangi kredi kartları taksit uyguluyor bunlara göz atalım.

Bonus Card

Bonus Card sahipleri dilerlerse www.gib.gov.tr adresinden ya da Garanti Bankası cep şubeleri ya da 444 03 33 nolu çağrı merkezinden MTV ödemesi yapabilirler. Bonus card ile taksitle ödeme için son gün 31 Ocak.

World Card

Tüm Worldcard sahipleri 31 Ocak’a kadar MTV ödemelerini 3 taksitle yapabilirler. www.yapikredi.com.tr, www.worldcard.com.tr ya da www.gib.gov.tr adresinden taksitle MTV ödemesi yapılabilir. Yine 444 04 44 nolu banka numarasından da işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Maximum Card

İş Bankası taksitli MTV ödemeleri için süreyi 2 Şubat’a çıkarmış. Bu tarihe kadar Maximumcard sahipleri dilerlerse www.gib.gov.tr ya da www.isbankasi.com.tr adresinden 2 ya da 3 taksitle ödeme yapabilirler.

Finansbank

Finansbank kredi kartı kullanıcıları da MTV ödemelerini dilerlerse 4 taksite kadar varan taksit fırsatıyla ödeyebilirler. 31 Ocak’a kadar yapılan ödemelerde Finansbank sahipleri www.finansbank.com.tr ya da www.gib.gov.tr adresinden taksit ya da tek çekim seçeneğini kullanabilir.

HSBC Advantage

Advantage kart sahipleri de MTV ödemelerini dilerlerse  4 taksite kadar yapabilirler. Ödemelerini yine gib.gov.tr ya da HSBC şubeleri ve 444 01 11 nolu telefon bankacılığı üzerinden yapabilirler. HSBC taksitli ödeme kampanyasını 10 Şubat'a kadar uzatmış.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2044 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar