Kriz söylentileri, doların uçuşu ve an be an güncellenen ekonomik değişimler, tasarruf dürtüsünü yükseltirken, kredi kartlarınızın bu konuda size yardımcı olabileceği ve günlük yaşam çözümlerinizi basitleştirebileceğini hatırlatalım istedik. 

Madde 1: Kredi Kartı gerçekten acil bir ihtiyaçta oradadır, siz limiti aşmadığınız, borcunuzu düzenli ödemeye aldığınız sürece.

Madde 2: Kredi kartı, "bize borç yiyen cebinden yer" sözünü hatırlatır, yani hatırlayın ve ödeyebileceğiniz kadar borçlanın.

Madde 3: Kredi kartı, harcamalarınızı görme, bölümleme alışkanlığı yaratır. Böylece ay sonunda, yeme-eğlence-kültür-sağlık-eğitim gibi alanlarda bölümlenmiş ve tasarruf edilebilir alanları gözlemleyebildiğiniz bir belge elinize ulaşır.

Madde 4: Hırsızlık vb. durumlarda, nakit paranızın kaybındansa, bankanızla iletişime geçerek, bloke ettiğiniz bir kartı kaybetmek evladır. 

Madde 5: Size otomotik ödeme imkanı tanır, pek çok bankanın bu konuda çeşitli kampanyaları olduğunu ve otomatik ödeme talimatlarının günümüzün baş döndürücü hızında, bizi türlü sıkıntıdan kurtardığını hatırlatalım!

Betül Sungurlu
454 Yazı
ODTÜ Havacılık Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA mezunu. Ar-ge, banka, yatırım ve danışmanlık şirketlerinde 10 yıldan fazla çalıştı.
Yorumlar (1)