Kredi kartı borcunu kredi ile kapatmak ne zaman doğru?


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
11 Aralık 2019 | 18

Kredi kartı borcunuzu daha uzun vadede, faiz yükü ve minumum ödeme tamamlama sıkıntılarına düşmeden kapatmak bir çözüm olabilir. Özellikle kredi kartları ile ilgili son uygulamalardan sonra bu kararı hızlıca alıp sorunu kökten çözmek isteyebilirsiniz. Kredi alırken yapılan hataları görmenin ve kredi kartınıza kimin patron olduğunu göstermenin tam zamanı!

Bu tür bir işleme girmeden önce düşünmeniz gerekenleri çok değil 3 maddede özetledik:

Birden fazla kredi kartı ile sorun yaşamanız kabul edilebilir ancak 5 ve üzerinde problemli kart bütçe yapamadığınızı ve kredibilitenizin düşük olduğunu gösterecektir.

Alacağınız kredi miktarını ve ödeme planınızı doğru belirleyin, bu oran ödeyebileceğiniz kredi kartı minumumundan en az %20 fazlası olmalıdır.

Kredi kartı kullanımınızı sıfırlayamayacak durumdaysanız, tehlikeli sularda yüzdüğünüzü farkedin.Gelir ve gider dengenizi doğru kurun, gider kaleminizden çıkabilecek kalemleri bir süre rafa kaldırın. Unutmayın geçici bir süre için askıya aldınız tüm hayat boyu değil!

Kredi kartları söz konusu olduğunda, pek çok aforizma üretilir; bir tane de bizden geliyor; gerçekten ihtiyaç duymadığın şeylere sahip olmak asla yeterli olmayacak!

Kredi kartlarını zorlamanın, olmayan ihtiyacı yaratmaya çalışmanı, bu ihtiyaca ikna olmanın gereği yok aslında. Bugün almadığınız bir ürünün yarın başka ve yine ilgi çekici bir ikamesi olacak ya da bir kaç gün sonra aklınızda dahi yer etmemiş olacak ve siz o zaman ertelediğiniz ya da vazgeçtiğiniz alışverişinizden memnuniyet duyacaksınız!

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2204 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.