• Anasayfa
  • Bilgi
  • Kredi kartı borçlarından kurtulmak için kredi çekilir mi?

Kredi kartı borçlarından kurtulmak için kredi çekilir mi?

cemdisbudak

Kredi kartları ile arası çok iyi olmayan arkadaşım borçlarından kurtulmak amacıyla bankadan kredi çekmeye karar verdi. Kredi kartları ile arası iyi değil derken yanlış anlaşılmasın aslında başlangıçta çok iyi olmasına rağmen kredi kartını yanlış kullandığından dolayı bu sonuçla karşılaştı. Arkadaşıma da dediğim gibi bir çözüm yolu olarak kredi çekilmesinde hiçbir sakınca görmüyorum.

 

2.000 TL civarında bir maaş alan bu arkadaşım yaklaşık olarak 4 bankaya asgari ödemelerle maaşını dağıtıyordu, e haliyle para kalmadığından dolayı yeni harcamalarını da kredi kartından yapıyordu. Kredi kartlarını yanlış kullanmanın en kötü örneklerinden birisi ile karşı karşıyayız. Tam bankaların sevdiği müşteri olarak ifade edilen müşteri tipi. Aslında ödemelerini düzgün yapıyor fakat hiçbir zaman borcun tamamını ödemiyor ve daima gecikme faizi ödüyor. Kara listeye de girmiyor, gecikmeye de düşmüyor ama borcu bitmiyor. Bu kısır döngüden sıkılmış olacak ki birlikte kredi araştırmasına başladık. Öncelikli olarak bir kredi karşılaştırması yaptık. 10.000 TL civarında bir kredi çekmeye karar verdik ve bu krediyi 24 ayda alarak borcunu dağıttık. Aylık 500 TL civarında bir para ödeyerek borcun tamamından kurtulacak. Aylık ödeme gücünü sarsmayacak bir rakamla kredi kartı borcunu bitirmiş olacak.

Bu örnekte de olduğu gibi kredi kartlarından kurtulmak veya tüm banka borçlarınızı bir kalemde toplamak için kredi çekebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bir numaralı hatta hayati önem taşıyan madde çektiğiniz krediyi kredi kartı borçlarınız için kullanıyor olmanız! Eğer kredi ile bu borçları kapatmazsanız daha büyük bir sorun ile de karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden kredi ile kart borcundan kurtulmak ve sonrasında kredi kartlarını doğru kullanmak son derece önemli.


cemdisbudak
Cem Dişbudak
77 Yazı
İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Çok sayıda internet sitesi ve dergide konular editörü olarak çalıştı. İçerik ve sosyal medya trendleriyle ilgili birçok konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Popüler Yazılar
Dünyanın EN kalabalık ülkeleri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9956194
Dünyanın EN zengin 25 ülkesi
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9949019
Türkiye’de gezilecek EN meşhur 75 yer
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9945100
Türkiye’nin huzur dolu 18 sakin şehri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9943113
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar