Kredi borçlarınızı birleştirin

betulsungurlu
İçindekiler

Zaman içerisinde aldığımız kredilerin sayısı, dahası taksitlendirdiğimiz kredi kart harcamaları arttıkça, bankalara olan aylık borçların büyüklüğü de içinden çıkılmaz bir hal almaya başlıyor. İhtiyaç kredileri de zaten çoğunlukla biriken borçları birleştirmek ve ödenecek aylık taksitleri bütçeye uygun bir hale getirmek için tercih ediliyor. Bankalara olan toplam borç hesap ediliyor, bütçeye en uygun aylık taksit tutarı belirleniyor. Sonunda da yeni kredi, eskilerle yer değiştiriyor.

Bundan sonra sizin için borç da tek, dert de… Hatta bu yeni dert, artık sizin için çok daha sevimli. Taksitler için endişelenmenize hiç gerek kalmadı. Onlar bütçenizin bir köşesinde sizi zorlamayacak şekilde yerini aldı bile. Bütçe kontrolünü de elden bırakmazsanız, tamamen kurtulma ihtimali de beliriverdi ufukta bir yerlerde. Çok da uzak değil bu ufuk: Sadece kredinizin vadesi kadar uzaklıkta. Kim bilir, sıkı bir bütçe planı ile belki çok daha yakın! Önemli olan başlangıçtı zaten. Gerisi mutlaka gelecek.

Borçlarımı sadece ihtiyaç kredisiyle mi birleştirebilirim?

Borç birleştirmenin tek yolu ihtiyaç kredileri değil. Kredi kartları da taksitli nakit avans uygulamaları ile bu amaca hizmet edebiliyor. Elbette ikisinin de birbirine göre avantajları da var, dezavantajları da.

Borcumu öderken bir köşede de harcayabilecek kredim olmalı diyenlerdenseniz, kredi kartınızı bu amaçla bir köşeye ayırmanız iyi olacaktır. Kart limitiniz bir anda dolacağından size hareket noktası bırakmayacaktır. Ayrıca borçlarınızın toplamı kart limitinizden fazlaysa ihtiyaç kredileri sizin için çok daha iyi bir alternatif olacaktır.

15 bin TL benim borçlarımı kapatır ve 500 TL civarı bir taksit tutarı da benim için uygun diyorsanız İş Bankası, Garanti Bankası, Finansbank ve Citibank’ın avantajlı kredilerini inceleyebilirsiniz.  Birbirine çok yakın maliyetli bu krediler sizleri bekliyor. Diğer kredi tutar ve vade seçeneklerini toplam maliyetleri ile birlikte karşılaştırmalı olarak https://www.enuygun.com/kredi/ihtiyac adresinden inceleyebilirsiniz.

“Bütün borçlarımı kısa vadede kapatmak istiyorum ve borcum da çok değil” diyorsanız da Citi Axess’in son kampanyasını değerlendirebilirsiniz. Citi Axess kredi kartına 31 Mayıs 2012’ye kadar olan başvuru yapanlar, aylık %1,29 faiz oranı ile 12-24 ay vadeli taksitli nakit avans çekebiliyor.  Masraf olarak çekilecek kredi tutarının %3,5’u alınıyor ve kredi kart limitinizin  %50’sine kadar nakit çekmek imkânı sunuluyor. Citi Axess kredi kartını incelemek için tıklayın »

Yazar : Betül Sungurlu

betulsungurlu
Betül Sungurlu
362 Yazı
ODTÜ Havacılık Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA mezunu. Ar-ge, banka, yatırım ve danışmanlık şirketlerinde 10 yıldan fazla çalıştı.
Uzman Yazarlar