TOKİ ve Emlak Konut indirim kampanyası başlattı. 18 Mayıs'a kadar devam edecek kampanyada 120 ay vadede %0,99 faiz oranıyla banka kredisi kullanılabilecek.

120 ayda %0,99 faiz fırsatı

Konutta artan faiz oranları sonrasında ev satışlarında ciddi düşüşler olmuştu. Son bir yıla baktığımızda da konut satışları geçen yıla göre yaklaşık %15 oranında düştü. TOKİ ve Emlak Konut bugün başlayan indirim kampanyasıyla dileyenlerin borçlarını %20 indirimle kapatabileceğinizi, borç kapatmak için de 120 ayda %0,99 faiz oranıyla kredi kullanılabileceğini açıkladı.

Konut kredisi faizleri düşebilir

Kampanyadan TOKİ ve Emlak Konut iştirakiyle yapılan projelerden ev alanlar da yararlanabilecek. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda gerek Emlak Konut gerekse de TOKİ'nin yaptığı kampanyalardan sonra bankalar faiz oranlarında indirime gitmişti. Şu sıralar konutta 120 ayda %1,20'nin üzerine çıkan faiz oranlarının bu kampanya sonrasında konut kredisi oranlarına yansıması beklenebilir.

Ev fiyatı için pazarlık şansı

Konut kredisi faiz oranları son 8,5 yılın zirvesini gördü. TOKİ ve Emlak Konut kampanyaları için %0,99 faiz oranıyla kredi veren bankalar, diğer konut satışları için de faiz oranını düşürebilir. Ayrıca genelde bu tür kampanyalar sonrasında pek çok inşaat firması da indirim yapabiliyor. İnşaat firmalarıyla iyi bir pazarlık yapabilirsiniz. Yakın çevremde bir kaç kişi geçen yıl satılan fiyatların altında ev satın aldılar. Pazarlık etmek isteyen alıcılar için de iyi bir dönem. 

Tuğba Hacıbayramoğlu
2304 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.