Önce Ziraat Bankası ardından da Vakıfbank konut kredisi faizlerinde indirime gitti. Ancak bu indirim sadece bu bankaların anlaşmalı olduğu konut projelerinden kredi çekecekler için geçerli. Peki genel olarak konut kredisi faizlerinde düşüş olacak mı?

İçindekiler

Ziraat ve Vakıfbank indirim yaptı

Ziraat Bankası ve Vakıfbank, kredili müşterisi olan firmaların ürettiği konutlardan satın almak isteyenler bireysel müşteriler için 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranını %0,98’e kadar çekti. Haliyle böyle bir indirim %2,30’a kadar çıkan konut kredisi faiz oranlarında indirim olup olmayacağı sorusunu gündeme getirdi. Gerçekten de konut kredisi faiz oranları son 10 yılın en yüksek oranlarında. Bu yüzden de ev almak isteyen pek çok kişi bu isteğini bekletiyor ya da öteliyor. Zaman zaman Emlak Konut ya da bankalar özel projeler için benzeri indirimler yapıyor ancak bu tüm konut kredisi oranlarını etkileyecek düzeyde olmadı.

Yakın zamanda indirim olabilir

Ancak son aldığımız duyumlar, diğer bankaların da yakın zamanda konut kredisi faiz oranlarını %1,78’e kadar düşüreceği yönünde. Bu da toplam maliyette yaklaşık olarak %20 gibi bir indirim anlamına gelir. Şu sıralar ev satın almayı düşünüyorsanız konut kredisi sayfamızı sık sık ziyaret ederek değişimleri takip edebilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN