Deprem sigortasız ev kalmasın

Deprem sigortasız ev kalmasın

Cumartesi günü Marmara ve Kuzey Ege dolaylarında yaşayanlar depremin gücünü bir kez daha hatırladı. Depremden hepimiz korkuyoruz, hepimiz endişe ediyoruz ama deprem için ne gibi önlemler alıyoruz? Bu soruya kaçımız “Şunu yaptım bunu yaptım” diye yanıt verebilir. Oysa ki eğer depremden hasar görmemiş sağlam bir eviniz varsa, DASK yaptırarak deprem sonrası oluşabilecek sorunlara karşı kendimizi güvence altına alabilirsiniz.

DASK 154,9 milyon TL ödeme yaptı

DASK 154,9 milyon TL ödeme yaptı

Gökçeada depremiyle bir kez daha kendini hatırlatan deprem, Zorunlu Deprem Sigortası yani DASK’ı yeniden gündeme getirdi. Gerçekten de deprem kuşağında bir ülke olmamıza ve bir takım zorunluluklara rağmen hala yeterince evin DASK’ı yok.

Şehirler Yarışıyor Sigortalılar Kazanıyor yarışması başladı

Şehirler Yarışıyor Sigortalılar Kazanıyor yarışması başladı

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor yarışmasının ikincisinin startı verildi. 81 ili kapsayan seferberlik niteliğindeki yarışmayla ülke genelinde sigortalılık bilinci ve oranının artırılması amaçlanıyor. Yarışmayı kazanan ile DASK Güvenli Hayat Parkı yapılacak.

DASK'lı konut sayısı 5 milyona çıktı

DASK'lı konut sayısı 5 milyona çıktı

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), sigortalı konut sayısı son bir yılda, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 33 artırarak 5 milyona ulaştı. 18 Ağustos 2012'de yürürlüğe giren DASK sigortası artık konut kredilerinin yanışına tapu işlemleri elektrik ve su aboneliğinde de zorunlu hale geldi. Bu zorunluluk DASK’lı ev sayısını arttırdı. Yakın zamanda sayınını 10 milyona çıkması bekleniyor.

DASK’ta yeni bina avantajı

DASK’ta yeni bina avantajı

Yeni yıla yeni tarife ve talimatlarla giren zorunlu deprem sigortasında primler, 01. Ocak.2013 başlangıç tarihli olmak üzere güncellendi. İndirim türlerinde de değişiklik yapan DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu), grup indirimini kaldırırken yeni binaları yüzde 10 daha az primle sigortalayacak.

x