Kasım'da aşk başkadır dedirten romantik yerler

Kasım'da aşk başkadır dedirten romantik yerler

Sonbaharın rengarenk büyülü atmosferinde romantik tatil hayali kuran var mı? Filmlere romanlara konu olmuş Kasım ayı için dünyadan ve Türkiye’den romantik öykülere sahip mekanlardan seçmeler yaptık.

Sonbaharın keyfini çıkarabileceğiniz en güzel 7 yer

Sonbaharın keyfini çıkarabileceğiniz en güzel 7 yer

Doğanın renk cümbüşü yaşadığı, hele ki rengarenk yaprakların göle yansımasının muhteşem olduğu Sonbahar, yürüyüş ve doğa gezintisi yapmak için de harika bir mevsim. Hafta sonu ne yapacağınıza karar veremediyseniz, Sonbaharın bu güzelliklerini kaçırmayacağınız bir gezinti mutlaka yapın. Hava durumu güzel görünüyor, verdiğim önerilere göz atıp plan yapmaya başlayın yeter.

29 Ekim'i kutlamak için 7 yer

29 Ekim'i kutlamak için 7 yer

Cumhuriyetimizin ilanının 93. yılını kutlayacağımız yıl dönümüne az kaldı. 1 asır önce dedelerimizin ninelerimiz yazdığı bu kahramanlık öyküsü sayesinde cumhuriyetimize kavuştuk. Bu özel günü ya da haftayı çocuklarınızla birlikte özel bir şeyler yaparak kutlamaya ne dersiniz? Şehrinizde ya da size yakın yerlerde Cumhuriyet Bayramı için gezebileceğiniz çok özel yerler var.

Bozcaada'da Bağbozumu Festivali

Bozcaada'da Bağbozumu Festivali

Ağustos ayında ya da Eylül’ün ilk haftası tatil yapmayı planlıyorsanız ve hala nereye gideceğinize karar veremediyseniz Bozcaada seçeneğini mutlaka değerlendirin derim. Biraz salaş, üzümü şarabı bol, Akdeniz yemekleri konusunda güzel lezzetler sunan, güneşin güzel battığı, denizin dalgasız, havasının da nemsiz olduğu bir yer arıyorsanız yanıtım yine Bozcada olacaktır.

Gökçeada'yı keşfetmek için 7 neden

Gökçeada'yı keşfetmek için 7 neden

Biraz otantik, biraz Alaçatı kokan ama sakin, havası temiz, denizi güzel ve de ucuz bir tatil beldesi arıyorsanız Gökçeada tercihini mutlaka değerlendirin. Gökçeada Türkiye'nin en büyük adası aynı zamanda da en batı ucu. Güneşin en son battığı yer.

Sakin tatil isteyenler için 6 öneri

Sakin tatil isteyenler için 6 öneri

Bazıları için tatil dolu dizgin eğlence anlamına gelse de kimileri için sakin bir tatil gibisi yok. Kalabalıklardan uzakta, sessiz sakin, doğayla baş başa kalabilecekleri yerlerde tatilini geçirmek isteyen çok kişi var. İşte onlar için tatil planlarını yapabilecekleri öneriler hazırladım.

İstanbul'da havuz fiyatları (2016)

İstanbul'da havuz fiyatları (2016)

Karadeniz ve Marmara'ya kıyısı bulunan İstanbul, denizlerle çevrili bir şehrimiz olsa da artık eskisi gibi deniz keyfi yapmak zor. Özellikle Marmara Denizi kirlendiğinden beri İstanbul'da havuza talep arttı. Ancak havuz keyfi yapmanın da bedeli var. Yazın sıcaklardan bunalıp kendinizi serin sulara atabileceğiniz havuz keyfi için bakalım ne kadar bedel ödemeniz gerekecek.

19 Mayıs'ta 1 gün izin al 4 gün tatil yap

19 Mayıs'ta 1 gün izin al 4 gün tatil yap

Bu sene 23 Nisan ve 1 Mayıs hafta sonuna denk gelince, 19 Mayıs tatili, kısa süreli tatil yapmak isteyenler için güzel bir fırsat oldu. Perşembe gününe denk gelen 19 Mayıs tatilini 20 Mayıs Cuma günü bir günlük izin alarak 4 güne çıkarabilirsiniz. Kışın soğuğundan, yağmurundan bıkanlar için iyi bir fırsat. Bu dört günlük tatil için tam da Mayıs ayında gidilecek yerlerden örnekler sunmak istedim.

Bu yaz nereye gitmeli?

Bu yaz nereye gitmeli?

Erken rezervasyonla bu yazın tatil planlarını yapmış olanlar vardır. Ancak ya yapmayanlar... Bu yaz nereye gideceğinize karar veremediyseniz bu satırlara göz atın. Tatil yörelerimizi artısıyla eksisiyle değerlendirdik. Tatil planlarınızı yapmadan önce umarım sizlere fikir vermiş oluruz.

Kültür turu için en iyi adresler

Kültür turu için en iyi adresler

Tatil herkes için deniz ve güneşten ibaret değildir. Bazıları da yeni yerler görmek, keşfetmek, tarihsel bir yolculuk yapmak isteyebilir. Bu tür tatillere kültür turları adı veriliyor. Eğer amacınız gezmek, görmek kültürel zenginliğinize bir şeyler katmaksa, aşağıdaki önerilere göz atın. Gitmediğiniz yerler varsa da şimdiden seyahat planlarına başlayın.

x