90 TL'nin altında Nisan fırsatları

90 TL'nin altında Nisan fırsatları

Ağaçların çiçeklendiği, toprağın yeşillendiği, havaların da ısındığı bizim de içimizi ısıtan Nisan ayı nihayet geldi. Gezmek için çok ideal zamanlar. Kışın karı soğuğu, yazın sıcağı gezginlerin planlarını bozabiliyor. Nisan, gezginler için en güzel aylardan biri. Üstelik uçak biletinden konaklama ücretine kadar her şey yaza göre çok daha ucuz. Örneğin tek yön 55 TL ile 75 TL arasında pek çok noktaya uçabilirsiniz. İşte ülkemizden 100 TL’nin altında Nisan rotaları...

Yemek için en iyi şehirler

Yemek için en iyi şehirler

Tarihi yerleri görmek, dinlemek, denize girmek, kültür turu yapmak için seyahat çıkanlar olduğu kadar farklı lezzetleri yerinden tatmak için de yolculuk yapanlar var. Hatta bu kişiler özel olarak gurme turu adı verilen lezzete dayalım seyahat programları bile yapıyorlar. Midesine düşkünler için ülkemizden yemek yemek için gezebileceğiniz en güzel şehirleri seçtik.

Yeni sakin şehirlerimiz: Sinop, Eğridir. Gerze

Yeni sakin şehirlerimiz: Sinop, Eğridir. Gerze

Son yıllarda yaygınlaşan cittaslow yani sakin şehir ağına Türkiye’den 3 yeni yer daha girdi. Bolu Göynük, Sinop Gerze ve Isparta Eğirdir dünya üzerinde 200’den fazla sakin şehir ünvanına sahip yerlerden biri oldu. Cittaslow yani sakin şehir unvanını almak için doğaya, el sanatlarına sahip çıkan, altyapı sorunu olmayan yenilebilir enerji kaynaklarını kullanan yer olmanız gerekiyor.

Bahara erken merhaba dedirtecek rotalar

Bahara erken merhaba dedirtecek rotalar

Soğuk bir kış yaşadık, kar yağışlı ve rüzgarlı günleri geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Cemreler de düşmeye başladı. Artık havalar da yavaş yavaş ısınıyor. Hele ülkemizin güney kısımlarında öyle yerler var ki, belki de buralara yazın değil ilkbaharda gitmek isteyeceksiniz.

Türkiye'nin en romantik yerleri

Türkiye'nin en romantik yerleri

Sevgililer Günü bu yıl Salı gününe rastlıyor. Ama önceki hafta sonuyla birleştirip pazartesi ve salı günleri izin alarak kısa süreli bir kaçamak yapmaya ne dersiniz? Fırsat bu fırsat deyip hem gezip hem de eğlenebileceğiniz ancak romantik izler taşıyan bir tatil yapmayı düşünüyorsanız bu önerilere göz atın yeter. Sevgilisine sürpriz yapmak isteyenler işte size tüyolar...

Kaplıca tatili için 5 bölge

Kaplıca tatili için 5 bölge

Kış gelince kültür turlarını, şehir gezilerini ya da tarihi seyahatleri ister istemez rafa kaldırıyoruz. İlkbaharı beklemek zorunda hissediyoruz. Ancak kara kışın soğuna rağmen sizi ısıtacak, şifa dağıtacak kaplıca tatili de yapabilirsiniz. İnanın bir kaç gün şifalı sularda yüzmek, masaj yaptırmak otellerin konforundan faydalanmak iyi gelecektir. Sizlere bir kaç yer önerim olacak.

7 bölgeden mutlaka görülmesi gereken 7 tarihi yer

7 bölgeden mutlaka görülmesi gereken 7 tarihi yer

Tarih tutkunları için ülkemiz cennet. Bir çok ülkenin tarihinden daha eski yapılara sahibiz. Hitit, Frig, Urartu, Lidya uygarlıklarına ardından Roma Bizans, Selçuklu ve Osmanlı’ya ev sahipliği yapmış bu topraklarda, gezecek çok sayıda tarihi yer var. Ancak ben ülkemizi 7 bölgeye ayırıp mutlaka görmeniz gereken en önemli yerleri sıraladım. Yoksa gerçekten de yazmaya kalksak sayfalarca yazacağımız tarihi yere sahibiz.

Kasım'da aşk başkadır dedirten romantik yerler

Kasım'da aşk başkadır dedirten romantik yerler

Sonbaharın rengarenk büyülü atmosferinde romantik tatil hayali kuran var mı? Filmlere romanlara konu olmuş Kasım ayı için dünyadan ve Türkiye’den romantik öykülere sahip mekanlardan seçmeler yaptık.

Sonbaharın keyfini çıkarabileceğiniz en güzel 7 yer

Sonbaharın keyfini çıkarabileceğiniz en güzel 7 yer

Doğanın renk cümbüşü yaşadığı, hele ki rengarenk yaprakların göle yansımasının muhteşem olduğu Sonbahar, yürüyüş ve doğa gezintisi yapmak için de harika bir mevsim. Hafta sonu ne yapacağınıza karar veremediyseniz, Sonbaharın bu güzelliklerini kaçırmayacağınız bir gezinti mutlaka yapın. Hava durumu güzel görünüyor, verdiğim önerilere göz atıp plan yapmaya başlayın yeter.

29 Ekim'i kutlamak için 7 yer

29 Ekim'i kutlamak için 7 yer

Cumhuriyetimizin ilanının 93. yılını kutlayacağımız yıl dönümüne az kaldı. 1 asır önce dedelerimizin ninelerimiz yazdığı bu kahramanlık öyküsü sayesinde cumhuriyetimize kavuştuk. Bu özel günü ya da haftayı çocuklarınızla birlikte özel bir şeyler yaparak kutlamaya ne dersiniz? Şehrinizde ya da size yakın yerlerde Cumhuriyet Bayramı için gezebileceğiniz çok özel yerler var.

x