Adana ve Alaçatı'da festival zamanı

Adana ve Alaçatı'da festival zamanı

Havaların ısınmasıyla beraber festivaller de artıyor. Nisan ayı ülkemizde iki önemli festivale ev sahipliği yapacak. Bu hafta sonu düzenlenecek İzmir Alaçatı Ot Festivali ile Adana Portakal Çiçeği Festivallerini siz de yerinde görmek istiyorsanız acele edin.

İznik'te hafta sonu keyfi

İznik'te hafta sonu keyfi

Özellikle kışın hafta sonu keyifli mini bir tatil yapabileceğiniz seçenekler yaza göre daha az oluyor. Ancak günübirlik de olsa bazen bir yerlere kaçmak ihtiyacı hissediyoruz. Bursalıların hafta sonu adresi İznik, Körfez Köprüsü'nden sonra İstanbullular için de yakınlaştı. İstanbul'dan yaklaşık 1 ya da 1,5 saatte ulaşabileceğiniz bu şirin ilçede neler yapılabilir?

2018'de 12 aya 12 rota

2018'de 12 aya 12 rota

Her aya ayrı bir tatil... Bu fikir kulağa hoş geliyor değil mi? Evet her ay ayrı bir yerde tatil yapmak ya da yapabiliyor olmak çok güzel. Ancak izinlerini sadece yılın belli başlı aylarında kullanamıyorsanız ya da canınız sıkıldı ve tatile çıkmak istiyorsanız nasıl bir planlama yapacaksanız. İşte size 2018 yılında 12 ayda gezebileceğiniz 12 rota...

Hafta sonu tatilini Edirne'de geçirmek için 7 neden

Hafta sonu tatilini Edirne'de geçirmek için 7 neden

Osmanlı İmparatorluğu’na uzun yıllar başkentlik yapmış Edirne, son yıllarda hafta sonu tatili yapmak isteyenlerin de önemli bir kaçış noktası oldu. Yunanistan ve Bulgaristan’a da sınır kapısı bulunan bu tarihi şehrimizde hem ziyaret edebileceğiniz güzel yerler hem de unutamayacağınız lezzetler var. İşte, Kırkpınar Güreşleri ve Kakava Şenlikleri’ye ünlü bu şehrimizde hafta sonu tatilini geçirmek için 7 geçerli neden...

İstanbul'da sonbaharı en güzel yaşayabileceğiniz 8 yer

İstanbul'da sonbaharı en güzel yaşayabileceğiniz 8 yer

Sonbaharın İstanbul’u tadınca gezebileceğiniz en güzel aylardan birisi. Kışın zaman zaman soğuk yazın da çok sıcak olabiliyor. Oysa ki sonbaharda hem havalar çok sıcak olmuyor hem de parklar bahçeler muhteşem bir renk cümbüşüne dönüyor. İşte İstanbul’da Sonbahar’ın keyfini en iyi çıkabileceğiniz adresler...

Bayram tatili için yakın yer önerileri

Bayram tatili için yakın yer önerileri

Bayram tatili birleştirmelerle 10 güne çıkınca haliyle herkesi tatlı bir telaş sardı. Aslında uzun süreli tatil yapmak isteyen ya da yurt dışına çıkmak isteyenler çoktan bayram tatilini birleştirerek program yapmıştı ama bayramda hem eş dost aile ziyaretleri yapalım hem de birkaç gün de olsa tatil yapalım diyenler varsa onlar için yakın yerler önereceğiz.

Her yerde karşınıza çıkabilecek 5 tip tatilciye göre 5 rota

Her yerde karşınıza çıkabilecek 5 tip tatilciye göre 5 rota

Bodrum, Ayvalık, Çeşme veya Karadeniz yaylaları... Tatil için seçtiğiniz yer aynı zamanda tatil anlayışımız ve karakterimizle ilgili de az çok ipuçları veriyor. Şimdi gelin, ülkemizin en popüler tatil rotalarından bazılarına ve buralarda karşınıza çıkması muhtemel tatilci tiplerine bir göz atalım.

Artı ve eksileriyle Bodrum, Çeşme

Artı ve eksileriyle Bodrum, Çeşme

Yaz tatili için Türkiye’nin en popüler iki yeri Çeşme ve Bodrum. Kendi içinde fanatikleri bile oluştu. Yani ille de Çeşme ya da Bodrum diyenler olduğu kadar, bu yıl hangisine gideceğine karar veremeyenler de var. Ünlülerin, sosyetenin takipçisi olanlar ve pek tabii instagram ve facebook gibi sosyal medya sitelerine girebilmek için telefonunu elinden düşürmeyenler de ister istemez Çeşme ve Bodrum’a gitmek istiyor. Bir araştırma yapıp yaşı 18 ile 50 yaş arası kime sorsanız, pek çok kişi sanırım tatilini bu iki yerde geçirmek ister. Sizce hangisi? Artı ve eksileriyle Çeşme ve Bodrum’u anlatalım kararı siz verin.

Acilen bir yerlere kaçmanız gerektiğini gösteren 5 işaret

Acilen bir yerlere kaçmanız gerektiğini gösteren 5 işaret

İş, okul, ev derken her gün aynı saatlerde aynı yerlerden geçiyor ve artık bu durumdan pek şikayetçi olmasanız bile bir şeylerin ters gittiğini mi düşünüyorsunuz? Bu belirtilerden bazıları sizde de görülmeye başladıysa, artık uzak veya yakın bir yerlere kaçmanın zamanı gelmiş demektir.

İstanbul'a yakın plajlar

İstanbul'a yakın plajlar

İstanbul deniz kıyısı bir şehir olmasına rağmen deniz keyfi yaşamakta zorlandığımız bir şehir. Eskiden Yeşilköy, Suadiye, Trabya, Büyükçekmece gibi semtler İstanbul’un sayfiye yeri oldu. Şimdilerde buralar artık yaz kış yaşanan semtler haline geldi. Ancak İstanbul’a yakın bazı ilçeler var ki onlarda hala çok güzel deniz keyfi yapabilirsiniz.

x