Her yerde karşınıza çıkabilecek 5 tip tatilciye göre 5 rota

Her yerde karşınıza çıkabilecek 5 tip tatilciye göre 5 rota

Bodrum, Ayvalık, Çeşme veya Karadeniz yaylaları... Tatil için seçtiğiniz yer aynı zamanda tatil anlayışımız ve karakterimizle ilgili de az çok ipuçları veriyor. Şimdi gelin, ülkemizin en popüler tatil rotalarından bazılarına ve buralarda karşınıza çıkması muhtemel tatilci tiplerine bir göz atalım.

Artı ve eksileriyle Bodrum, Çeşme

Artı ve eksileriyle Bodrum, Çeşme

Yaz tatili için Türkiye’nin en popüler iki yeri Çeşme ve Bodrum. Kendi içinde fanatikleri bile oluştu. Yani ille de Çeşme ya da Bodrum diyenler olduğu kadar, bu yıl hangisine gideceğine karar veremeyenler de var. Ünlülerin, sosyetenin takipçisi olanlar ve pek tabii instagram ve facebook gibi sosyal medya sitelerine girebilmek için telefonunu elinden düşürmeyenler de ister istemez Çeşme ve Bodrum’a gitmek istiyor. Bir araştırma yapıp yaşı 18 ile 50 yaş arası kime sorsanız, pek çok kişi sanırım tatilini bu iki yerde geçirmek ister. Sizce hangisi? Artı ve eksileriyle Çeşme ve Bodrum’u anlatalım kararı siz verin.

Acilen bir yerlere kaçmanız gerektiğini gösteren 5 işaret

Acilen bir yerlere kaçmanız gerektiğini gösteren 5 işaret

İş, okul, ev derken her gün aynı saatlerde aynı yerlerden geçiyor ve artık bu durumdan pek şikayetçi olmasanız bile bir şeylerin ters gittiğini mi düşünüyorsunuz? Bu belirtilerden bazıları sizde de görülmeye başladıysa, artık uzak veya yakın bir yerlere kaçmanın zamanı gelmiş demektir.

İstanbul'a yakın plajlar

İstanbul'a yakın plajlar

İstanbul deniz kıyısı bir şehir olmasına rağmen deniz keyfi yaşamakta zorlandığımız bir şehir. Eskiden Yeşilköy, Suadiye, Trabya, Büyükçekmece gibi semtler İstanbul’un sayfiye yeri oldu. Şimdilerde buralar artık yaz kış yaşanan semtler haline geldi. Ancak İstanbul’a yakın bazı ilçeler var ki onlarda hala çok güzel deniz keyfi yapabilirsiniz.

Yüzmeyi az bilenler için denize girilecek yerler

Yüzmeyi az bilenler için denize girilecek yerler

Yüzmeyi az bilenler ya da çocuklar, dalgalı ve derin denize girerken tedirgin olurlar. Onlar için sığ dalgası olmayan denizler daha cazip gelir. Biz de yüzmeyi az bilenler ya da çocukların daha keyifli denize girebilecekleri yerleri araştırdık.

Bu yaz nereye gitmeli (2017)

Bu yaz nereye gitmeli (2017)

Yaza girdik pek çok kişi tatilini şimdiden programladı ya da karar vermeye çalışıyor. Bu yaz tatili için hala nereye gideceğine karar veremediyseniz bu yazı tam size göre. İşte Türkiye’nin en popüler tatil yörelerinin artıları ve eksileriyle değerlendirmesi...

Türkiye'de ucuza tatil yapılabilecek 8 yer

Türkiye'de ucuza tatil yapılabilecek 8 yer

Yaz ayları gelince herkesi bir tatil telaşı alıyor. Ama tatil bütçesi de önemli. 5 yıldızlı otel tatili her bütçeye ya da her zevke uygun değil. Daha küçük yeme içmenin, konaklamanın daha ucuz olduğu yerlerde tatil yapmak isteyenler de var. İşte size Türkiye’den ucuz tatil yapabileceğiniz 8 şahane yer.

Türkiye'nin en güzel adaları

Türkiye'nin en güzel adaları

Hayatın daha sakin aktığı, havanın da suyun da denizin de daha temiz olduğu yerlerdir adalar. Kara parçasından uzak olunca ister istemez kendine has bir havası da oluyor adaların. Tatilini ada da geçirmek isteyen ya da belki de yaşamak isteyenler için Türkiye’nin en güzel adaları...

90 TL'nin altında Nisan fırsatları

90 TL'nin altında Nisan fırsatları

Ağaçların çiçeklendiği, toprağın yeşillendiği, havaların da ısındığı bizim de içimizi ısıtan Nisan ayı nihayet geldi. Gezmek için çok ideal zamanlar. Kışın karı soğuğu, yazın sıcağı gezginlerin planlarını bozabiliyor. Nisan, gezginler için en güzel aylardan biri. Üstelik uçak biletinden konaklama ücretine kadar her şey yaza göre çok daha ucuz. Örneğin tek yön 55 TL ile 75 TL arasında pek çok noktaya uçabilirsiniz. İşte ülkemizden 100 TL’nin altında Nisan rotaları...

Yemek için en iyi şehirler

Yemek için en iyi şehirler

Tarihi yerleri görmek, dinlemek, denize girmek, kültür turu yapmak için seyahat çıkanlar olduğu kadar farklı lezzetleri yerinden tatmak için de yolculuk yapanlar var. Hatta bu kişiler özel olarak gurme turu adı verilen lezzete dayalım seyahat programları bile yapıyorlar. Midesine düşkünler için ülkemizden yemek yemek için gezebileceğiniz en güzel şehirleri seçtik.

x