Yemek için en iyi şehirler

Yemek için en iyi şehirler

Tarihi yerleri görmek, dinlenmek, denize girmek, kültür turu yapmak için seyahate çıkanlar olduğu kadar, farklı lezzetleri yerinde tatmak için yolculuk yapanlar da var. Hatta bu kişiler, gurme turu adı verilen lezzete dayalı seyahat programları bile yapıyorlar. Midesine düşkünlerin ülkemizde yemek yemek için gezebileceği en güzel şehirleri seçtik.

İstanbul'da sonbaharı en güzel yaşayabileceğin 8 yer

İstanbul'da sonbaharı en güzel yaşayabileceğin 8 yer

Sonbahar, İstanbul’u tadınca gezebileceğin en güzel aylardan birisi. Kışın zaman zaman soğuk yazın da çok sıcak olabiliyor. Oysa ki sonbaharda hem havalar çok sıcak olmuyor hem de parklar bahçeler muhteşem bir renk cümbüşüne dönüyor. İşte İstanbul’da sonbaharın keyfini en iyi çıkabileceğin adresler...

Türkiye'nin en güzel adaları

Türkiye'nin en güzel adaları

Hayatın daha sakin aktığı, havanın da suyun da denizin de daha temiz olduğu yerlerdir adalar. Kara parçasından uzak olunca ister istemez kendine has bir havası da oluyor adaların. Tatilini ada da geçirmek isteyen ya da belki de yaşamak isteyenler için Türkiye’nin en güzel adaları...

Kasım'da aşk başkadır dedirten romantik yerler

Kasım'da aşk başkadır dedirten romantik yerler

Kasım ayı sonbaharın büyülü renklerinin ışığı altında romantik yolculuklar yapmak isteyenler için şahane bir zaman. Zaten filmlere bile konu olmuş Kasım aşkları… Dünyadan ve ülkemizden Kasım’da aşk başkadır dedirtecek romantik mekanlara göz atmaya ne dersiniz?

Instagram'da popüler olan 5 seyahat noktası

Instagram'da popüler olan 5 seyahat noktası

“En çok kullandığınız uygulama nedir?” diye sorsalar eminiz pek çoğunuz Instagram cevabını verir. Artık yaptığımız her şeyi anı anına Instagram’da paylaşıyor, o da olmadı #tbt yaparak anılarımızı yeniden canlandırıyoruz. Kim ne yapmış, nereye gitmiş, ne yemiş hepsinden haberdar oluyoruz. Hal böyle olunca, eskiden çok az kişinin gittiği yerler fotoğraf paylaşımlarının artmasıyla popülerlik kazanıyor. Hadi Instagram’la beraber yurtiçinde daha popüler hale gelen seyahat noktalarına göz atalım.

Instagram’da son zamanlarda popüler olan 5 seyahat noktası

Instagram’da son zamanlarda popüler olan 5 seyahat noktası

Yıllardır İnstagram hayatımızın olmazsa olmaz bir parçası. Yaptığımız her şeyi anı anına paylaşıyor o da olmadı #tbt yaparak geriye dönük fotoğraflarımızı, videolarımızı ekliyoruz. E haliyle paylaştığımız her şey binlerce kullanıcıya ulaşıyor. Kim ne yapmış, nereye gitmiş, ne yemiş hepsinden haberdar oluyoruz. Böylece eskiden çok az kişinin gittiği yerler kişilerin fotoğraf paylaşımlarıyla popülerlik kazanıyor. Biz de sizler için son zamanlarda popüler olan 5 seyahat noktasını derledik.

104 TL'den başlayan son dakika bayram fırsatları

104 TL'den başlayan son dakika bayram fırsatları

9 günlük bayram tatilinde evde oturmayın! Aile ziyaretleri, deniz tatili ya da kültür turu yapmaya ne dersiniz? Bu dönemde artan uçak bileti fiyatlarını bir kenara bırakın. Bayram tatili boyunca Bodrum, İzmir, Konya, Kastamonu, Antalya gibi doyasıya gezip, eğlenebileceğiniz ve yöresel lezzetleri tadabileceğiniz memleketin en güzel yerlerine uçak bileti fiyatları 104 TL’den başlıyor.

Alanya'da macera ve tarih dolu 7 gün

Alanya'da macera ve tarih dolu 7 gün

Alanya denince aklıma muhteşem kalesi ve gün batımı gelir. Ancak bu yıl Alanya'da sadece deniz ve güneş tatili yapmadık oğlumla birlikte aktivite ve müze gezileriyle dolu keyifli günler geçirdik. Yılın 6 ayı denize girebileceğiniz muhteşem sahilleriyle yabancı turistlerin çok ilgisini çeken Alanya'da aslında dolu dolu bir tatil geçirebilirsiniz. İşte size Alanya'da 7 günde 7 aktivite...

Yazın serin tatil için 5 adres

Yazın serin tatil için 5 adres

Ülkemizde yaz sıcaklarından şikayetçi olanların da gidebileceği çok güzel yerler var. Üstelik bir çoğu Antalya, Göcek gibi tatil yörelerine de yakın. Siz de yazın serin yerlerde tatil yapmak istiyorsanız bu 5 rotayı tatil planlarınıza ekleyebilirsiniz.

En güzel mavi bayraklı plajlar

En güzel mavi bayraklı plajlar

Türkiye, dünyada mavi bayraklı plaj sayısının en çok olduğu 3 ülkeden biri oldu. Geçen yıl 444 olan mavi bayraklı plaj sayısı, bu yıl 454'e çıkınca, ülkemiz İspanya ve Yunanistan'ın ardından 3. sıraya yükseldi.

x