Türkiye'nin en romantik yerleri

Türkiye'nin en romantik yerleri

Sevgililer Günü bu yıl Salı gününe rastlıyor. Ama önceki hafta sonuyla birleştirip pazartesi ve salı günleri izin alarak kısa süreli bir kaçamak yapmaya ne dersiniz? Fırsat bu fırsat deyip hem gezip hem de eğlenebileceğiniz ancak romantik izler taşıyan bir tatil yapmayı düşünüyorsanız bu önerilere göz atın yeter. Sevgilisine sürpriz yapmak isteyenler işte size tüyolar...

Kaplıca tatili için 5 bölge

Kaplıca tatili için 5 bölge

Kış gelince kültür turlarını, şehir gezilerini ya da tarihi seyahatleri ister istemez rafa kaldırıyoruz. İlkbaharı beklemek zorunda hissediyoruz. Ancak kara kışın soğuna rağmen sizi ısıtacak, şifa dağıtacak kaplıca tatili de yapabilirsiniz. İnanın bir kaç gün şifalı sularda yüzmek, masaj yaptırmak otellerin konforundan faydalanmak iyi gelecektir. Sizlere bir kaç yer önerim olacak.

7 bölgeden mutlaka görülmesi gereken 7 tarihi yer

7 bölgeden mutlaka görülmesi gereken 7 tarihi yer

Tarih tutkunları için ülkemiz cennet. Bir çok ülkenin tarihinden daha eski yapılara sahibiz. Hitit, Frig, Urartu, Lidya uygarlıklarına ardından Roma Bizans, Selçuklu ve Osmanlı’ya ev sahipliği yapmış bu topraklarda, gezecek çok sayıda tarihi yer var. Ancak ben ülkemizi 7 bölgeye ayırıp mutlaka görmeniz gereken en önemli yerleri sıraladım. Yoksa gerçekten de yazmaya kalksak sayfalarca yazacağımız tarihi yere sahibiz.

Kasım'da aşk başkadır dedirten romantik yerler

Kasım'da aşk başkadır dedirten romantik yerler

Sonbaharın rengarenk büyülü atmosferinde romantik tatil hayali kuran var mı? Filmlere romanlara konu olmuş Kasım ayı için dünyadan ve Türkiye’den romantik öykülere sahip mekanlardan seçmeler yaptık.

Sonbaharın keyfini çıkarabileceğiniz en güzel 7 yer

Sonbaharın keyfini çıkarabileceğiniz en güzel 7 yer

Doğanın renk cümbüşü yaşadığı, hele ki rengarenk yaprakların göle yansımasının muhteşem olduğu Sonbahar, yürüyüş ve doğa gezintisi yapmak için de harika bir mevsim. Hafta sonu ne yapacağınıza karar veremediyseniz, Sonbaharın bu güzelliklerini kaçırmayacağınız bir gezinti mutlaka yapın. Hava durumu güzel görünüyor, verdiğim önerilere göz atıp plan yapmaya başlayın yeter.

29 Ekim'i kutlamak için 7 yer

29 Ekim'i kutlamak için 7 yer

Cumhuriyetimizin ilanının 93. yılını kutlayacağımız yıl dönümüne az kaldı. 1 asır önce dedelerimizin ninelerimiz yazdığı bu kahramanlık öyküsü sayesinde cumhuriyetimize kavuştuk. Bu özel günü ya da haftayı çocuklarınızla birlikte özel bir şeyler yaparak kutlamaya ne dersiniz? Şehrinizde ya da size yakın yerlerde Cumhuriyet Bayramı için gezebileceğiniz çok özel yerler var.

Bozcaada'da Bağbozumu Festivali

Bozcaada'da Bağbozumu Festivali

Ağustos ayında ya da Eylül’ün ilk haftası tatil yapmayı planlıyorsanız ve hala nereye gideceğinize karar veremediyseniz Bozcaada seçeneğini mutlaka değerlendirin derim. Biraz salaş, üzümü şarabı bol, Akdeniz yemekleri konusunda güzel lezzetler sunan, güneşin güzel battığı, denizin dalgasız, havasının da nemsiz olduğu bir yer arıyorsanız yanıtım yine Bozcada olacaktır.

Gökçeada'yı keşfetmek için 7 neden

Gökçeada'yı keşfetmek için 7 neden

Biraz otantik, biraz Alaçatı kokan ama sakin, havası temiz, denizi güzel ve de ucuz bir tatil beldesi arıyorsanız Gökçeada tercihini mutlaka değerlendirin. Gökçeada Türkiye'nin en büyük adası aynı zamanda da en batı ucu. Güneşin en son battığı yer.

Sakin tatil isteyenler için 6 öneri

Sakin tatil isteyenler için 6 öneri

Bazıları için tatil dolu dizgin eğlence anlamına gelse de kimileri için sakin bir tatil gibisi yok. Kalabalıklardan uzakta, sessiz sakin, doğayla baş başa kalabilecekleri yerlerde tatilini geçirmek isteyen çok kişi var. İşte onlar için tatil planlarını yapabilecekleri öneriler hazırladım.

İstanbul'da havuz fiyatları (2016)

İstanbul'da havuz fiyatları (2016)

Karadeniz ve Marmara'ya kıyısı bulunan İstanbul, denizlerle çevrili bir şehrimiz olsa da artık eskisi gibi deniz keyfi yapmak zor. Özellikle Marmara Denizi kirlendiğinden beri İstanbul'da havuza talep arttı. Ancak havuz keyfi yapmanın da bedeli var. Yazın sıcaklardan bunalıp kendinizi serin sulara atabileceğiniz havuz keyfi için bakalım ne kadar bedel ödemeniz gerekecek.

x