Yüzmeyi az bilenler için denize girilecek yerler

Yüzmeyi az bilenler için denize girilecek yerler

Yüzmeyi az bilenler ya da çocuklar, dalgalı ve derin denize girerken tedirgin olurlar. Onlar için sığ dalgası olmayan denizler daha cazip gelir. Biz de yüzmeyi az bilenler ya da çocukların daha keyifli denize girebilecekleri yerleri araştırdık.

Bu yaz nereye gitmeli (2017)

Bu yaz nereye gitmeli (2017)

Yaza girdik pek çok kişi tatilini şimdiden programladı ya da karar vermeye çalışıyor. Bu yaz tatili için hala nereye gideceğine karar veremediyseniz bu yazı tam size göre. İşte Türkiye’nin en popüler tatil yörelerinin artıları ve eksileriyle değerlendirmesi...

Türkiye'de ucuza tatil yapılabilecek 8 yer

Türkiye'de ucuza tatil yapılabilecek 8 yer

Yaz ayları gelince herkesi bir tatil telaşı alıyor. Ama tatil bütçesi de önemli. 5 yıldızlı otel tatili her bütçeye ya da her zevke uygun değil. Daha küçük yeme içmenin, konaklamanın daha ucuz olduğu yerlerde tatil yapmak isteyenler de var. İşte size Türkiye’den ucuz tatil yapabileceğiniz 8 şahane yer.

Türkiye'nin en güzel adaları

Türkiye'nin en güzel adaları

Hayatın daha sakin aktığı, havanın da suyun da denizin de daha temiz olduğu yerlerdir adalar. Kara parçasından uzak olunca ister istemez kendine has bir havası da oluyor adaların. Tatilini ada da geçirmek isteyen ya da belki de yaşamak isteyenler için Türkiye’nin en güzel adaları...

90 TL'nin altında Nisan fırsatları

90 TL'nin altında Nisan fırsatları

Ağaçların çiçeklendiği, toprağın yeşillendiği, havaların da ısındığı bizim de içimizi ısıtan Nisan ayı nihayet geldi. Gezmek için çok ideal zamanlar. Kışın karı soğuğu, yazın sıcağı gezginlerin planlarını bozabiliyor. Nisan, gezginler için en güzel aylardan biri. Üstelik uçak biletinden konaklama ücretine kadar her şey yaza göre çok daha ucuz. Örneğin tek yön 55 TL ile 75 TL arasında pek çok noktaya uçabilirsiniz. İşte ülkemizden 100 TL’nin altında Nisan rotaları...

Yemek için en iyi şehirler

Yemek için en iyi şehirler

Tarihi yerleri görmek, dinlemek, denize girmek, kültür turu yapmak için seyahat çıkanlar olduğu kadar farklı lezzetleri yerinden tatmak için de yolculuk yapanlar var. Hatta bu kişiler özel olarak gurme turu adı verilen lezzete dayalım seyahat programları bile yapıyorlar. Midesine düşkünler için ülkemizden yemek yemek için gezebileceğiniz en güzel şehirleri seçtik.

Yeni sakin şehirlerimiz: Sinop, Eğridir. Gerze

Yeni sakin şehirlerimiz: Sinop, Eğridir. Gerze

Son yıllarda yaygınlaşan cittaslow yani sakin şehir ağına Türkiye’den 3 yeni yer daha girdi. Bolu Göynük, Sinop Gerze ve Isparta Eğirdir dünya üzerinde 200’den fazla sakin şehir ünvanına sahip yerlerden biri oldu. Cittaslow yani sakin şehir unvanını almak için doğaya, el sanatlarına sahip çıkan, altyapı sorunu olmayan yenilebilir enerji kaynaklarını kullanan yer olmanız gerekiyor.

Bahara erken merhaba dedirtecek rotalar

Bahara erken merhaba dedirtecek rotalar

Soğuk bir kış yaşadık, kar yağışlı ve rüzgarlı günleri geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Cemreler de düşmeye başladı. Artık havalar da yavaş yavaş ısınıyor. Hele ülkemizin güney kısımlarında öyle yerler var ki, belki de buralara yazın değil ilkbaharda gitmek isteyeceksiniz.

Türkiye'nin en romantik yerleri

Türkiye'nin en romantik yerleri

Sevgililer Günü bu yıl Salı gününe rastlıyor. Ama önceki hafta sonuyla birleştirip pazartesi ve salı günleri izin alarak kısa süreli bir kaçamak yapmaya ne dersiniz? Fırsat bu fırsat deyip hem gezip hem de eğlenebileceğiniz ancak romantik izler taşıyan bir tatil yapmayı düşünüyorsanız bu önerilere göz atın yeter. Sevgilisine sürpriz yapmak isteyenler işte size tüyolar...

Kaplıca tatili için 5 bölge

Kaplıca tatili için 5 bölge

Kış gelince kültür turlarını, şehir gezilerini ya da tarihi seyahatleri ister istemez rafa kaldırıyoruz. İlkbaharı beklemek zorunda hissediyoruz. Ancak kara kışın soğuna rağmen sizi ısıtacak, şifa dağıtacak kaplıca tatili de yapabilirsiniz. İnanın bir kaç gün şifalı sularda yüzmek, masaj yaptırmak otellerin konforundan faydalanmak iyi gelecektir. Sizlere bir kaç yer önerim olacak.

x