Katar'ı keşfetmek için 5 neden

Katar'ı keşfetmek için 5 neden

Zengin aktivite ve eğlence seçenekleri, lüks ve konforlu bir tatil için Katar seni çağırıyor. Kışın yaz tatili yaşamak, son derece lüks olanaklarla dinlenmek hatta vergisiz ucuz alışveriş yapmak isteyenlerin gözde ülkesi Katar’ı keşfetmeye ne dersin?

Euro kullanmadan gezebileceğin Avrupa başkentleri

Euro kullanmadan gezebileceğin Avrupa başkentleri

Artan döviz kurları nedeniyle Avrupa seyahatlerini geçici bir süre rafa kaldıranlar, o kadar da karamsar olmayın. Avrupa’da ekonomik tatil yapabileceğin hatta Euro’nun geçerli olmadığı, yeme içme fiyatlarının uygun olduğu pek çok ülke var. Euro kullanmadan gezebileceğin 6 Avrupa başkentine göz atmaya ne dersin?

Kapıda vizeyle Yunan Adaları

Kapıda vizeyle Yunan Adaları

Kalabalık tatil yörelerinden sıkılanlar, Bodrum Çeşme gibi popüler yerlerde fiyatların pahalılığından şikayet edenler son yıllarda Yunan Adalarını tercih etmeye başladı. Bir de Yunanistan'ın Schengen vizesi olmayanlar için de kapıda vize kolaylığı sunması, talebi daha da çok arttırdı. Rodos, Kos, Meis, Sakız, Sisam, Sakız, Midilli gibi Yunan adalarını kapıda alabileceğiniz fazla prosedür içermeyen vizelerinizle kolayca gezebiliyorsunuz. Bodrum'dan Kos'a, Çeşme'den Sakız'a, Marmaris'ten Rodos'a, Ayvalık'tan Midilli'ye, Kaş'tan Meis'e ister günübirlik isterseniz de bir kaç gece konaklamalı gitmek mümkün. Nasıl mı?

Balkanlar'da kayak merkezleri

Balkanlar'da kayak merkezleri

Sömestr tatilinde uygun kayak merkezi arayanlar, yurt dışı olsun ama bir de 'Vizeyle uğraşmayayım' diyenler, Balkanlar'da uygun tatil olanakları var. Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisini biliriz haliyle buralarda kış ayları da biraz sert geçiyor. Ama pistler güzel ve fiyatlar uygun. Bulgaristan, Makedonya ve Bosna Hersek’teki kayak pistleri genelde Türkiye’ye göre daha ucuz. Eğer uçakla giderseniz Makedonya’daki Popova Sapka ve Bosna Hersek’teki Jahorina ya gitmek için vize almanıza da gerek yok. İşte Balkanlar'ın ünlü kayak merkezleri.

Yurt dışı planları için erken al az öde

Yurt dışı planları için erken al az öde

Yurt dışı seyahatlerinizi planlamaya başladıysanız durun! Erken al az öde günleri başladı. Şimdiden kış için her cebe uygun biletleri sizin için not ediyoruz.

Yazları rengarenk geçen Avrupa ülkeleri

Yazları rengarenk geçen Avrupa ülkeleri

Yurtdışı planı yaparken en uygun bilet, en uygun otel olsun telaşına kapılanlardansanız, toplanın! Sizin için birkaç tavsiyem var. Eskiden ev, araba, arsa almak geleceğimize yatırım yapmak demekti ama o devri X kuşağıyla geride bıraktık diyebiliriz. Bugün farklı bir kültür tanımak, daha fazla gezmek ve daha fazla görmek geleceğimiz için en büyük yatırım. Ben de gezmek istiyorum ama cüzdandan n’aber dediğinizi duyar gibiyim. Her bütçeye uygun yurtdışı tatili planlamak için haydi başlayalım.

Vizesiz kayak rotaları

Vizesiz kayak rotaları

Ülkemizde de çok güzel kayak merkezleri var ancak mevsim biraz kısa sürdüğü için fiyatlar yoğun sezonda çok yüksek olabiliyor. Hem kaymak hem dağ havası almak hem de uygun fiyatlı bir yurt dışı tatili yapmak isterseniz vizesiz kayak merkezlerini keyfedebilirsiniz. İşte Türk vatandaşlarından vize istemeyen direk pasaportlarınızla, hatta nüfus cüzdanlarınızla gezebileceğiniz kayak rotaları...

Atlasglobal Belgrad uçuşlarına başlıyor

Atlasglobal Belgrad uçuşlarına başlıyor

Vizesiz seyahat rotalarından Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a THY ve Pegasus'tan sonra Atlasglobal de uçmaya başlıyor. 29 Mart'ta başlayacak uçuşların fiyatları 75 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıktı. Belgrad'a isterseniz 330 dolara business class seçeneğiyle de uçabilirsiniz. Enuygun.com uçak bileti sayfasından dilerseniz hemen bilet satın alabilir ya da ön rezervasyon yapabilirsiniz.

Orta Avrupa'nın eğlence şehri Bratislava

Orta Avrupa'nın eğlence şehri Bratislava

Orta Avrupa'da şirin ama eğlenceli bir başkenti Bratislava, Çek Cumhuriyeti'nden ayrıldıktan sonra ayrı bir kimlik arayışına girmiş. Çevresindeki Prag, Viyana şehirleri gibi tarihi muhteşem yapılara sahip olmasa da eğlenceli bir şehir. Orta Avrupa'da kısa süreli bir tatil yapmak istiyorsanız ve fırsatınız varsa mutlaka Bratislava'ya uğrayın.

Altın şehir Prag

Altın şehir Prag

Avrupa'nın otantik havasını korumuş hala size Ortaçağ'da yaşıyormuşsunuz hissini veren müthiş estetik binalarıyla kendine hayran bıraktıran bir şehir Prag. II. Dünya Savaşı'nda neredeyse hiç zarar görmediği için de orta Avrupa'nın en orijinal şehirlerinden biri. Günümüzde de şehir neredeyse hiç değişmiyor. Bundan 15 yıl önce Beşiktaş'ın Sparta Prag ile oynadığı bir Avrupa kupası maçı için Prag'a gitmiştim. O günden bu yana şehirde değişen hiçbir şey yok. Statları bile aynı. Bunun ardında tarihe olan saygının da büyük etkisi var. Binaların öyle kafanıza göre rengini bile değiştiremiyorsunuz. Çok da turistik bir kent. Çünkü özellikle merkezinde her şey var. Tarihi yapılarından kalesinden aşağı inip ünlü Charles Köprüsü'nün üzerinden geçip merkeze rahatlıkla yürüyerek varabiliyorsunuz. Şehirde toplu ulaşım ağı yaygın ve kullanımı kolay olduğu ve aynı zamanda güvenli bir kent olduğu için gezmeniz kolay olacaktır.

x